AKTUALNOŚCI

2 grudnia wybory do Rad Dzielnic Miasta Krakowa

...

W niedzielę 2 grudnia odbędą się wybory do Rad Dzielnic Miasta Krakowa. W Dzielnicy III Prądnik Czerwony zostanie wybranych 21 radnych. W każdej z rad dzielnic zasiądzie 21 członków. Lokale wyborcze, podobnie jak w czasie wyborów październikowych, będą otwarte w godz. 7.00–21.00.
Głos może oddać każdy mieszkaniec Krakowa, który w dniu wyborów kończy 18 lat i na stałe mieszka na obszarze działania danej Rady Dzielnicy. Na karcie do głosowania należy postawić znak „X” przy imieniu i nazwisku tylko jednego kandydata. Lista kandydatów na członków Rady Dzielnicy III Prądnik Czerwony, informacje o okręgach wyborczych oraz adresy obwodowych komisji wyborczych dostępne są na stronie:
http://www.bip.krakow.pl/zalaczniki/dokumenty/n/223120/karta

Dzielnice wypełniają wiele istotnych z punktu widzenia mieszkańców zadań: wybór, planowanie i ocena wykonania zadań bezpośrednio dotyczących obszaru dzielnicy i służących zaspokajaniu potrzeb jej mieszkańców, działania na rzecz rozwoju samorządności społeczności lokalnych – w tym udzielanie informacji, wnioskowanie do Rady Miasta, Prezydenta Miasta oraz do miejskich jednostek organizacyjnych w sprawach istotnych dla mieszkańców dzielnicy;
opiniowanie na wniosek lub z własnej inicjatywy spraw istotnych dla mieszkańców dzielnicy;
uczestniczenie w komisjach: konkursowych wybierających dyrektorów miejskich placówek, odbiorów robót, powołanych w sprawach publicznych o znaczeniu lokalnym;
współdziałanie z organami miasta, przedszkolami, szkołami, placówkami służby zdrowia, stowarzyszeniami, fundacjami, instytucjami, organizacjami społecznymi i innymi organizacjami zajmującymi się rozwiązywaniem spraw związanych z ich miejscem zamieszkania;
współpraca z policją i strażą miejską w zakresie utrzymania porządku publicznego oraz przeciwdziałania patologii społecznej oraz z innymi dzielnicami w realizacji wspólnych przedsięwzięć, a także przyjmowanie mieszkańców w sprawach indywidualnych, należących do zakresu działania dzielnicy.

 • Niepodległość w Rakowicach – ułani i lotnicy

  Rada Dzielnicy III Prądnik Czerwony i Młodzieżowy Dom Kultury – al. 29 Listopada 102 w ramach cyklu „Oko w oko z historią” zapraszają na spacer „Niepodległość w Rako(...)
 • Biuletyn 04/2018 - listopad

  w numerze między innymi: Maciej Kalemba - Rok remontów na osiedlu Olsza II Maciej Kalemba - Walczymy o przywrócenie wiaty przystankowej przy ul. Brogi Paweł Wójcik, (...)
 • Mała Książka – Wielki Człowiek

  Z satysfakcją pragnę poinformować, że dla mieszkańców naszego miasta Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie jest realizatorem projektu Mała Książka – Wielki Czło(...)
 • Festiwal Gier Logicznych 2018

  Rada Dzielnicy III Prądnik Czerwony, Młodzieżowy Dom Kultury przy al. 29 Listopada 102, Polskie Towarzystwo Kulturalne Oddział w Krakowie, Miejskie Centrum Dialogu o(...)
 • Darmowe dyżury prawne

  Szanowni Państwo, z uwagi na wprowadzenie dnia wolnego od pracy 12 listopada 2018 r. i zmiany w terminach spraw sądowych, w które zaangażowani są prawnicy współpracu(...)
 • Akcja krwiodawstwa„ 100 litrów na 100 lecie niepodległości”

  6. Batalion Dowodzenia będzie świętować 100-lecie odzyskania niepodległości w nietypowy sposób. Żołnierze batalionu, jak i innych jednostek 6. Brygady Powietrznodesa(...)
 • I Bieg Niepodległości

  Z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości Klub Sportowy Wieczysta Kraków zaprasza wszystkich chętnych (dzieci, młodzież oraz rodziców i oldbojów) na I.Bieg Niep(...)
 • „Biało-czerwona szachownica” - widowisko dla dzieci w MDK

  Młodzieżowy Dom Kultury z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości zaprasza na widowisko interaktywne dla dzieci „Biało-czerwona szachownica” o początkach lotn(...)
 • Darmowe dyżury prawne

  Dzielnicy III Prądnik Czerwony zaprasza na darmowe dyżury prawne, które odbywają się w drugą środę miesiąca. W środę 14 listopada 2018 r. w godz. 14-17 będzie dyż(...)
 • Sesja L - 13.11.2018

  Zarząd Rady Dzielnicy serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na L sesję Rady Dzielnicy III Prądnik Czerwony. Sesja odbędzie się 13.11.2018 o godzinie 18.00 (...)

NEWSLETTER

Jeśli chcesz otrzymywać informacje i powiadomienia dotyczące dzielnicy, podaj swój adres e-mail

WYSZUKIWARKA RADNYCH

Wpisz imię, nazwisko lub rejon radnego

SONDA

Czy na terenie Dzielnicy III jest potrzebna strefa płatnego parkowania

Tak
64%
Nie
32%
Nie ma zdania w tym temacie
4%

Głosowanie zakończone – dziękujemy za oddanie głosu.

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Deklaracja dostępności

Rada i Zarząd Dzielnicy III Prądnik Czerwony zobowiązuje się zapewnić dostępność strony www.dzielnica3.krakow.pl zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Niniejsze oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony Rady i Zarządu Dzielnicy III Prądnik Czerwony - www.dzielnica3.krakow.pl.

Data publikacji strony internetowej: 02-11-2016.

Deklaracja Dostępności - Plik PDF