AKTUALNOŚCI

Budżet Obywatelski – skonsultuj projekt na dyżurze

...

Trwa składnie projektów do siódmej edycji Budżetu Obywatelskiego. Każdy, kto ma pomysł, ale chciałby go jeszcze skonsultować z ekspertami lub rozwiać jakieś wątpliwości, może to zrobić w ramach dyżurów poszczególnych jednostek, które w przyszłości będą go weryfikować. Pytania można zadawać mailowo lub telefonicznie. Dyżury są podzielone na bloki tematyczne.

• Wnioskodawcy planujący projekty kulturalne (wydarzenia kulturalne, kina plenerowe, organizację eventów, oznakowanie ścieżek turystycznych), mogą zasięgnąć rady m.in. przedstawicieli Wydziału ds. Turystyki, Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Krakowskiego Biura Festiwalowego w dniach 16–17 kwietnia.

• Dyżury dotyczące społecznych projektów Budżetu Obywatelskiego zaplanowano na 20 i 21 kwietnia. Do dyspozycji pytających będą przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Straży Miejskiej, a także magistrackich referatów zajmujących się kwestiami rodziny, żłobków, seniorów, czy osobami z niepełnosprawnościami.

• Jeśli pomysł na projekt dotyczy ścieżek rowerowych, chodników, czy infrastruktury drogowej, warto go omówić ze specjalistami z tego zakresu. Będą oni czekać pod telefonami 22 i 23 kwietnia.

• Ostatni dyżur zaplanowany na 24 i 27 kwietnia poświęcony będzie ekologiczno-zielonym projektom Budżetu Obywatelskiego. Zarząd Zieleni Miejskiej oraz wydziały urzędu miasta zajmujące się ochroną powietrza i środowiska odpowiedzą na wątpliwości związane z tworzeniem parków kieszonkowych, nowych nasadzeń zieleni, czy poprawy jakości powietrza.

Wszystkie dyżury zaplanowano w godzinach pracy jednostek weryfikujących. Numery telefonów i adresy mailowe znajdują się na stronie internetowej:

https://budzet.krakow.pl/aktualnosci/239044,1909,komunikat,dyzury_konsultacyjne_jednostek_weryfikujacych_projekty.html?_ga=2.25285748.853083238.1587052955-1038481418.1587052955

Zachęcamy do kontaktu z merytorycznymi komórkami organizacyjnymi Urzędu Miasta Krakowa i miejskimi jednostkami organizacyjnymi. To okazja do tego, aby porozmawiać o swoich pomysłach, uzyskać dodatkowe informacje, albo doprecyzować swoje propozycje. Przypominamy, że projekty do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego można składać wyłącznie przez Internet do 30 kwietnia. Do rozdysponowania jest 32 mln zł, z czego 6,4 mln zł przeznaczono na zadania ogólnomiejskie, a pozostałą kwotę na zadania dzielnicowe.

 • Budżet Obywatelski – nie zwlekaj, złóż projekt

  Już ponad 150 projektów zostało złożonych przez mieszkańców do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Kolejnych 70 pomysłów jest jeszcze dopracowywanych przez au(...)
 • Funkcjonowanie cmentarzy komunalnych podczas epidemii

  Cmentarze komunalne w Krakowie są już dostępne dla mieszkańców, ale wciąż funkcjonują w reżimie sanitarnym. To oznacza, że na ich terenie obowiązują takie same obost(...)
 • Filantrop Krakowa

  Osoby, instytucje i firmy szczególnie zaangażowane w bezinteresowne niesienie pomocy potrzebującym mieszkańcom naszego miasta zasługują na tytuł Filantropów Krakowa.(...)
 • Darmowe testy na Covid-19 dla personelu medycznego

  Laboratoria medyczne Grupy Diagnostyka rozpoczęły w Krakowie akcję „Badamy – wspieramy”, czyli bezpłatne testy dla personelu medycznego na obecność koronawirusa SARS(...)
 • Kolejne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

  Od poniedziałku 20 kwietnia w związku z epidemią koronawirusa zostały wprowadzone kolejne zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Linie tramwajow(...)
 • Maseczki obowiązkowe w miejscach publicznych

  Od czwartku 16 kwietnia w miejscach publicznych, w których trudno jest zachować bezpieczną odległość od innej osoby, wszyscy mają obowiązek zasłaniania ust i nosa. C(...)
 • Ograniczenia w kursowaniu autobusów i tramwajów

  Zarząd Transportu Publicznego wprowadził od 12 kwietnia do odwołania dalsze ograniczenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w związku z utrzymującym się stanem e(...)
 • Życzenia Wielkanocne 2020

  Niech istota Świąt Wielkanocnych napełni Was siłą oraz radością i sprawi, że uśmiech i optymizm będą towarzyszyły Wam każdego dnia. Radni i Zarząd Dzielnicy III Prą(...)
 • Wybierz najpiękniejsze drzewko emausowe

  Rozpoczęło się głosowanie na najpiękniejsze drzewko emausowe. Tegoroczna edycja konkursu organizowanego przez Dom Zwierzyniecki Muzeum Krakowa odbywa się on-line. (...)
 • Mieszkanie dla medyka – i ty możesz wesprzeć służbę zdrowia!

  Każdy chętny spośród nas może włączyć się w akcję „Mieszkanie dla medyka”. Na Facebooku uruchomiono grupę, w której każdy może zgłosić chęć bezpłatnego udostępnien(...)
 • Wyłączenie przycisków na przejściach dla pieszych

  Od soboty 4 kwietnia nie ma konieczności naciskania przycisków na przejściach dla pieszych. To zastosowanie zostało wprowadzone w trosce o bezpieczeństwo krakowian(...)
 • Bank Pomysłów Budżetu Obywatelskiego 2020 - myśl kreatywnie

  Nową propozycją tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego jest także Bank pomysłów BO 2020. To propozycja dla tych, którzy mają swój pomysł na lepszy Kraków, ale oba(...)
 • Budżet Obywatelski – działamy w sieci!

  Wolny czas, którego wszyscy mamy obecnie troszkę więcej niż zwykle, warto wykorzystać na tworzenie projektów do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Choć odwoł(...)
 • Zamknięcie wszystkich parków w Krakowie

  W związku z wprowadzaniem kolejnych ograniczeń sanitarnych, mających zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa, Zarząd Zieleni Miejskiej postanowił zamknąć od 3(...)
 • Konsultacje Społeczne

  Zarząd Transportu Publicznego od 1 kwietnia do 1 czerwca 2020 roku prowadzi konsultacje społeczne dotyczące poszerzenia Strefy Płatnego Parkowania. Konsultacje mają (...)
 • Zwiększenie częstotliwości kursowania Komunikacji Miejskiej w Krakowie

  Od 30 marca zwiększyła się częstotliwość kursowania autobusów na kilkudziesięciu liniach. W porównaniu do ubiegłego tygodnia na liniach regularnych pojawia się aż 70(...)
 • Program „Pauza” dla przedsiębiorców

  Problematyczna sytuacja właścicieli sklepów, lokali usługowych i gastronomicznych, czy przewoźników sprawiła, że prezydent Krakowa podjął kroki, które ułatwią dział(...)

NEWSLETTER

Jeśli chcesz otrzymywać informacje i powiadomienia dotyczące dzielnicy, podaj swój adres e-mail

WYSZUKIWARKA RADNYCH

Wpisz imię, nazwisko lub rejon radnego

SONDA

Czy na terenie Dzielnicy III jest potrzebna strefa płatnego parkowania

Tak
64%
Nie
32%
Nie ma zdania w tym temacie
4%

Głosowanie zakończone – dziękujemy za oddanie głosu.

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Deklaracja dostępności

Rada i Zarząd Dzielnicy III Prądnik Czerwony zobowiązuje się zapewnić dostępność strony www.dzielnica3.krakow.pl zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Niniejsze oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony Rady i Zarządu Dzielnicy III Prądnik Czerwony - www.dzielnica3.krakow.pl.

Data publikacji strony internetowej: 02-11-2016.

Deklaracja Dostępności - Plik PDF