AKTUALNOŚCI

Co nowego w Programach Aktywności Lokalnej „Ugorek” i „Na Olszy”

...

Programy Aktywności lokalnej „Ugorek” i „Na Olszy” realizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przygotowały szeroką ofertę zajęć .Dzięki zaangażowaniu Radnych Dzielnicy III, programom zostały przydzielone środki finansowe na realizację działań skierowanych dla mieszkańców Dzielnicy III Prądnik Czerwony, w szczególności dla osób starszych i niepełnosprawnych.
Planowane są między innymi: ćwiczenia ogólnorozwojowe na zdrowy kręgosłup, zajęcia taneczne, spotkania z dietetyczką, stylistką, wyjazdy integracyjne, zajęcia usprawniające pamięć dla osób starszych. Realizowany jest również projekt „Dzielnicowe Centrum Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Starszym” w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa – edycja 2017 r.
W projekcie zaplanowano działania związane z niesieniem pomocy przez wolontariuszy dla osób starszych i niepełnosprawnych (m.in. spacery, towarzyszenia w trakcie wizyt lekarskich, rozmowy, pomoc w wypełnianiu dokumentów, pomoc w przemieszczaniu się do instytucji, na wydarzenia kulturalne, robienie drobnych zakupów, pomoc w drobnych czynnościach domowych).
Planowane są także wyjścia do instytucji kultury, warsztaty ceramiczne, z nowych technologii, potańcówki, zajęcia nordic walking, wyjazdy. Mieszkańcy będą mogli wziąć udział w cyklicznych zajęciach z języka angielskiego, hiszpańskiego, warsztatach z rękodzieła i spotkaniach przy książce, spotkaniach Klubu Podróżnika i wieczorkach poetyckich. W PAL „Na Olszy” mieszkańcy mogą korzystać ze stołu do ping-ponga, piłkarzyków, dużego wyboru gier planszowych, logicznych, a w PAL „Ugorek” można skorzystać z bogatej biblioteczki.

Udział w działaniach prowadzonych w Programach Aktywności Lokalnej jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.!

Więcej informacji:
• Program Aktywności Lokalnej „Ugorek”
ul. Ugorek 1, Kraków
tel. 660-637-859, 780-511-836
e-mail: ewa.galicka@mops.krakow.pl
Animatorki lokalne:
Katarzyna Biernat
Ewa Galicka

• Program Aktywności Lokalnej „ Na Olszy”
ul. Brogi 26, Kraków
tel. 780-511-835
mail: magdalena.pogorzelska@mops.krakow.pl
Animatorka lokalna:
Magdalena Pogorzelska

 • Razem w walce o czyste powietrze

  Stawiamy na czyste powietrze!! Nie ma chyba ważniejszej sprawy dla mieszkańców naszego miasta jak powietrze, którym oddychamy. Urząd Miasta Krakowa systematycznie o(...)
 • Młody Lider Krakowa

  Konkurs Samorządowy „Młody Lider Krakowa” jest skierowany do młodzieży w wieku 14-19 lat (o spełnieniu kryterium wieku decyduje rok urodzenia), uczącej się w Krakowi(...)
 • Sesja XLIII - 24.04.2018

  Zarząd Rady Dzielnicy serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na XLIII sesję Rady Dzielnicy III Prądnik Czerwony. Sesja odbędzie się 24.04.2018 o godzinie 19.00 (...)
 • Autobus do kariery

  Codziennie do 20 kwietnia po ulicach Krakowa będzie kursował zabytkowy autobus Jelcz „Ogórek”, który zamieni się w mobilny punkt informacyjny dla wszystkich osób zai(...)
 • Hand Made dla dorosłych: „Wiosenna torba - malowanie na tkaninie”

  Integracyjny Klub Kultury Olsza zaprasza na kolejne zajęcia poświęcone rękodziełu artystycznemu. W tym miesiącu tematyką zajęć jest malowanie na tkaninie. Hand Made (...)
 • „Słowacja – bliska i ciekawa” – stwórzcie plakat i wyjedźcie całą klasą do Tatralandii!

  Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie zaprasza klasy ze szkół gimnazjalnych i ponadpodstawowych do udziału w konkursie plastycznym poświęconym Słowacji. Na(...)
 • Asfaltowanie ul. Czerwonego Prądnika

  Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie informuje, że od dnia 16.04.2018 r. (poniedziałek) od początku kursowania linii dziennych przez około 3-4 dn(...)
 • Poszukiwani wolontariusze

  Programy Aktywności Lokalnej „Ugorek” i „Na Olszy”, realizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie, poszukują wolontariuszy dla osób starszych i niep(...)
 • Zbiórka książek dla Biblioteki Szpitala Specjalistycznego im. dr Józefa Babińskiego

  Do 23 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich Krakowskie Forum Kultury oraz podległe mu Kluby prowadzą zbiórkę książek i filmów DVD dla Bib(...)
 • Dni otwarte Zespołu Szkół Specjalnych

  Zespół Szkół Specjalnych im. Ludwika Jerzego Kerna przy ulicy Ułanów 25 w Krakowie zapraszam na dni otwarte w dniach: 12.04, 21.04, 24.04.2018
 • Zmiany w funkcjonowaniu linii aglomeracyjnych

  Od soboty 7 kwietnia 2018 roku zostaną wprowadzone stałe zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej aglomeracyjnej: • Linia 250 będzie kursować wyłącznie w d(...)
 • Zajęcia z samoobrony dla kobiet i osób starszych

  Komisariat Policji II w Krakowie zaprasza w każdą środę o godzinie 16.00 do udziału w bezpłatnych zajęciach z samoobrony dla kobiet i osób starszych, które odbywają (...)
 • Biuletyn 01/2018 - kwiecień

  Zapraszamy do zapoznania się z nowym numerem biuletynu Dzielnicy III Prądnik Czerwony. w numerze między innymi: Mateusz Drożdż - Gry logiczne w Dzielnicy III Mateus(...)
 • Darmowe Dyżury Prawne

  Dzielnicy III Prądnik Czerwony zaprasza na darmowe dyżury prawne, które odbywają się w drugą środę miesiąca. W środę 11 kwietnia 2018 r. w godz. 14-17 będzie dyżu(...)
 • 24.04.2018 - Piknik u Kalinowskiego

  Informuję, iż 24 kwietnia 2018 r. na terenie Zespołu Szkół nr 1 im. św. Rafała Kalinowskiego, ul. Ułanów 3, w godz. 9.30-13.00 odbędzie się Piknik u Kalinowskiego. (...)

NEWSLETTER

Jeśli chcesz otrzymywać informacje i powiadomienia dotyczące dzielnicy, podaj swój adres e-mail

WYSZUKIWARKA RADNYCH

Wpisz imię, nazwisko lub rejon radnego

SONDA

Czy na terenie Dzielnicy III jest potrzebna strefa płatnego parkowania

Tak
64%
Nie
32%
Nie ma zdania w tym temacie
4%

Głosowanie zakończone – dziękujemy za oddanie głosu.

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Deklaracja dostępności

Rada i Zarząd Dzielnicy III Prądnik Czerwony zobowiązuje się zapewnić dostępność strony www.dzielnica3.krakow.pl zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Niniejsze oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony Rady i Zarządu Dzielnicy III Prądnik Czerwony - www.dzielnica3.krakow.pl.

Data publikacji strony internetowej: 02-11-2016.

Deklaracja Dostępności - Plik PDF