AKTUALNOŚCI

Konsultacje w sprawi budowy ulicy Ludwika Iwaszki

...

Zarząd Dróg Miasta Krakowa informuje, że od 1 marca (piątek) 2019 r. rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące budowy ulicy Iwaszki w Krakowie. Planowana inwestycja ma na celu połączyć drogę wylotową z miasta z Prądnikiem Czerwonym.

W ramach konsultacji zaplanowano spotkania z przedstawicielami Zarządu Dróg Miasta Krakowa i autorami koncepcji, na którym zostaną omówione proponowane rozwiązania. Spotkania odbędą się w następujących terminach:
• 6 marca 2019 r. (środa) w Szkole Podstawowej Nr 109 przy ul. Mackiewicza 15, w godz. 17:00-19:00 (na terenie Dzielnicy IV);
• 7 marca 2019 r. (czwartek) w Szkole Podstawowej Nr 2 przy ul. Strzelców 5a, w godz. 17:00-19:00 (na terenie Dzielnicy III).
Ponadto zaplanowano dyżury z projektantami, na których będzie można indywidualnie omówić opracowywaną koncepcję:
• 13 marca 2019 r. (środa) w Radzie Dzielnicy III przy ul. Naczelnej 12, w godz. 11:00-13:00 i godz. 17:00-19:00;
• 20 marca 2019 r. (środa) w Radzie Dzielnicy IV przy ul. Białoprądnickiej 3, w godz. 11:00-13:00 i godz. 17:00-19:00.

W ramach planowanej inwestycji ma zostać zbudowana ulica klasy Z (ul. Ludwika Iwaszki) od miejsca projektowanej według odrębnego opracowania rozbudowy al. 29 Listopada do ul. Strzelców. Projektowana droga ma przekrój jednojezdniowy dwupasowy o łącznej szerokości 7,0 m, jedynie przy włączeniu do al. 29 Listopada zaprojektowano drogę dwujezdniową rozdzieloną pasem zieleni o szerokości 3,5 m. Na długości projektowanej drogi zaprojektowano pasy o szerokości po 3,5 m oraz obustronne chodniki o szerokości 2,0 m i ścieżki rowerowe o szerokości 2,5 m. W ciągu drogi została zaprojektowana estakada nad ul. Meiera i ul. Powstańców oraz liniami kolejowymi nr 8 i 95, a także planowanymi przystankami szybkiej kolei aglomeracyjnej (SKA). Obiekt stanowi jezdnię o szerokości 7,0 m. Wzdłuż jezdni zaprojektowano obustronne chodniki o szerokości 2,5 m i ścieżki rowerowe o szerokości 2,0 m.

Zaprojektowano łącznik do ul. Felińskiego umożliwiający powiązanie z osiedlem Gotyk o długości ok. 200 m oraz łącznik z ul. Węgrzecką aż do skrzyżowania z ul. Meiera i ul. Batowicką o długości ok. 300 m. Łączniki krzyżują się z projektowaną ul. Iwaszki za pomocą ronda o średnicy zewnętrznej Dz=36,0 m. Projektowane łączniki stanowią drogę o szerokości 7,0 m z obustronnymi chodnikami o szerokości 2,0 m . Wzdłuż ul. Powstańców zaprojektowano dwa ronda. Jedno stanowi skrzyżowanie z ul. Batowicką oraz ul. Reduta, a drugie, znajdujące się pod projektowaną estakadą, stanowi połączenie z ul. Strzelców. Rozbudowywany odcinek ul. Powstańców ma długość ok. 400 m. Droga pomiędzy rondami stanowi dwujezdniową drogę dwupasmową o szerokości pasów ruchu po 3,5 m i 3,0 m z obustronnymi chodnikami. W ciągu ul. Strzelców zaprojektowano rondo stanowiące połączenie ul. Strzelców i projektowanej estakady oraz umożliwiające dojazd do ul. Powstańców a także do projektowanego dworca autobusowego.

https://razemwdialogu.pl/konsultacje-budowa-ulicy-iwaszki-w-krakowie/

 • Centrum Aktywności Seniorów „Uskrzydlona Wieczysta” - harmonogram zajęć na kwiecień

  Fundacja Uskrzydleni Wiekiem zaprasza do Centrum Aktywności Seniorów „Uskrzydlona Wieczysta” przy ulicy Młyńskiej Bocznej 7 (zejście w dół z tyłu bloku): - poniedzi(...)
 • Centrum Aktywności Seniora „Miechowity” - harmonogram zajęć na kwiecień

  Centrum Aktywności Seniorów „Miechowity” przy ul. Miechowity 6 w Krakowie jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 -13.00 Harmonogram zajęć stałych (...)
 • Prezentacja projektu zagospodarowania Bulwarów Białuchy na terenie Dzielnicy III Prądnik Czerwony

  W ostatni wtorek, w Szkole Podstawowej nr 95 na ul. Wileńskiej 9 odbyło się spotkanie, podczas którego mieszkańcy zapoznali się z projektem zagospodarowania bulwarów(...)
 • Sesja VI - 02.04.2019

  Zarząd Rady Dzielnicy serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na VI sesję Rady Dzielnicy III Prądnik Czerwony. Sesja odbędzie się 02.04.2019 o godzinie 18.00 przy(...)
 • Tajemniczy świat sów

  Z okazji Nocy Sów Młodzieżowy Dom Kultury przy al. 29 Listopada 102 zaprasza na Wieczorne Rodzinne Spotkanie „Tajemniczy świat sów”. Impreza poświęcona tym niezwykły(...)
 • Prezentacja projektu zagospodarowania Bulwarów Białuchy na terenie Dzielnicy III Prądnik Czerwony

  Zapraszamy na spotkanie, na którym zostanie zaprezentowany projekt budowlano-wykonawczy zagospodarowania Bulwarów Białuchy na terenie Dzielnicy III Prądnik Czerwony.(...)
 • Dni Otwarte w Zespole Szkół Specjalnych im. Ludwika Jerzego Kerna

  Szanowni Państwo, Zespół Szkół Specjalnych im. Ludwika Jerzego Kerna przy ul. Ułanów 25 w Krakowie serdecznie zaprasza na Dni Otwarte, które odbędą się w dniach od 1(...)
 • Konkurs Krakowski Dominika Jaśkowca Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa

  Zapraszamy do udziału w Konkursie Krakowskim „Kraków – moje miejsce na Ziemi” organizowanym przez Dominika Jaśkowca Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa. Konkurs (...)
 • Irlandia w MDK

  Młodzieżowy Dom Kultury przy al. 29 Listopada 102 zaprasza do obchodów Dnia Świętego Patryka „Irlandia w MDK”. Impreza odbędzie się w piątek 15 marca w godz. 16:00 -(...)
 • Dzień otwarty w Przedszkolu nr 12

  Dyrektor Samorządowego Przedszkola nr 12 „Zaczarowana Dorożka” przy ul. Miechowity 11 zaprasza w czwartek 14 marca 2019r. na godz. 16:00 wszystkie dzieci z rodzicami(...)
 • Możliwe odszkodowania za uszkodzenia powstałe w wyniku nawałnicy

  Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie informuje, że w związku z silnymi wiatrami jakie nawiedziły nasze miasto duża liczba drzew zastała połamana lub całkowicie wyrwan(...)
 • Krakowski Tydzień Zawodowców - edycja 2019

  Niebawem uczniów szkół podstawowych czeka wybór kolejnej ścieżki edukacyjnej. Niesie on ze sobą wiele niewiadomych, a każda podjęta decyzja w życiu młodego człowieka(...)
 • Bezpłatne badania na jaskrę

  Polskie Towarzystwo Okulistyczne zaprasza pacjentów na trzecią edycję bezpłatnych badań profilaktycznych w kierunku jaskry w ramach Światowego Tygodnia Jaskry, które(...)
 • 8 marca Dzień Kobiet

  Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet!
  życzy
  Rada i Zarząd Dzielnicy III Prądnik Czerwony
 • Rekrutacja do Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Sportowej Piłki Nożnej im. Generała Bernarda Monda w Krakowie

  Szanowni Państwo! Społeczność szkolna i dyrekcja Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Sportowej Piłki Nożnej im. Generała Bernarda Monda w Krakowie zwra(...)
 • Darmowe dyżury prawne

  Rada Dzielnicy III Prądnik Czerwony zaprasza na darmowe dyżury prawne, które odbywają się w drugi czwartek miesiąca. W czwartek 14 marca 2019 r. w godz. 14-17 będz(...)
 • Nie wędź siebie i sąsiada

  Zakaz stosowania paliw stałych (węgla, drewna i innych) nie tylko w piecach i kotłowniach będzie od 1 września 2019 r. dotyczył także palenia w kominkach. Szczegółow(...)

NEWSLETTER

Jeśli chcesz otrzymywać informacje i powiadomienia dotyczące dzielnicy, podaj swój adres e-mail

WYSZUKIWARKA RADNYCH

Wpisz imię, nazwisko lub rejon radnego

SONDA

Czy na terenie Dzielnicy III jest potrzebna strefa płatnego parkowania

Tak
64%
Nie
32%
Nie ma zdania w tym temacie
4%

Głosowanie zakończone – dziękujemy za oddanie głosu.

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Deklaracja dostępności

Rada i Zarząd Dzielnicy III Prądnik Czerwony zobowiązuje się zapewnić dostępność strony www.dzielnica3.krakow.pl zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Niniejsze oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony Rady i Zarządu Dzielnicy III Prądnik Czerwony - www.dzielnica3.krakow.pl.

Data publikacji strony internetowej: 02-11-2016.

Deklaracja Dostępności - Plik PDF