AKTUALNOŚCI

Krakowski Tydzień Zawodowców - edycja 2019

...

Niebawem uczniów szkół podstawowych czeka wybór kolejnej ścieżki edukacyjnej. Niesie on ze sobą wiele niewiadomych, a każda podjęta decyzja w życiu młodego człowieka ma duży wpływ na jego dalsze losy. Wykształcenie i zdobyta wiedza decydują w dzisiejszych czasach o statusie społecznym. Dlatego też uzyskanie dobrych kwalifikacji daje szansę zdobycia intratnego zawodu.

Prezydent Miasta Krakowa od lat realizuje działania oparte na przekazywaniu rzetelnej i obiektywnej wiedzy, która pomaga zarówno Uczniowi, jak i Jego Rodzicom podjąć decyzję, co do dalszego kształcenia. W imieniu Pana Prezydenta zachęcamy Państwa do udziału w V edycji wydarzenia promującego szkolnictwo zawodowe, jakim jest KRAKOWSKI TYDZIEŃ ZAWODOWCÓW, który odbywa się w tym roku od 11 do 15 marca.

Poprzednie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczestników. Z każdym kolejnym rokiem oferty składane przez szkoły prowadzące kształcenie zawodowe są bardziej różnorodne, dając tym samym możliwość poniesienia kwalifikacji albo nawet przekwalifikowania się.

Jednocześnie przypominamy, że wydarzeniem towarzyszącym tej inicjatywie są Otwarte Soboty w samorządowych szkołach prowadzących kształcenie zawodowe. Zgodnie z ustaleniami Zespołu Doradczego Dyrektorów Szkół Technicznych w tym roku zostaną one zorganizowane 16 marca i 27 kwietnia.

PROGRAM KRAKOWSKIEGO TYGODNIA ZAWODOWCÓW

 • Centrum Aktywności Seniorów „Uskrzydlona Wieczysta” - harmonogram zajęć na kwiecień

  Fundacja Uskrzydleni Wiekiem zaprasza do Centrum Aktywności Seniorów „Uskrzydlona Wieczysta” przy ulicy Młyńskiej Bocznej 7 (zejście w dół z tyłu bloku): - poniedzi(...)
 • Centrum Aktywności Seniora „Miechowity” - harmonogram zajęć na kwiecień

  Centrum Aktywności Seniorów „Miechowity” przy ul. Miechowity 6 w Krakowie jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 -13.00 Harmonogram zajęć stałych (...)
 • Prezentacja projektu zagospodarowania Bulwarów Białuchy na terenie Dzielnicy III Prądnik Czerwony

  W ostatni wtorek, w Szkole Podstawowej nr 95 na ul. Wileńskiej 9 odbyło się spotkanie, podczas którego mieszkańcy zapoznali się z projektem zagospodarowania bulwarów(...)
 • Sesja VI - 02.04.2019

  Zarząd Rady Dzielnicy serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na VI sesję Rady Dzielnicy III Prądnik Czerwony. Sesja odbędzie się 02.04.2019 o godzinie 18.00 przy(...)
 • Tajemniczy świat sów

  Z okazji Nocy Sów Młodzieżowy Dom Kultury przy al. 29 Listopada 102 zaprasza na Wieczorne Rodzinne Spotkanie „Tajemniczy świat sów”. Impreza poświęcona tym niezwykły(...)
 • Prezentacja projektu zagospodarowania Bulwarów Białuchy na terenie Dzielnicy III Prądnik Czerwony

  Zapraszamy na spotkanie, na którym zostanie zaprezentowany projekt budowlano-wykonawczy zagospodarowania Bulwarów Białuchy na terenie Dzielnicy III Prądnik Czerwony.(...)
 • Dni Otwarte w Zespole Szkół Specjalnych im. Ludwika Jerzego Kerna

  Szanowni Państwo, Zespół Szkół Specjalnych im. Ludwika Jerzego Kerna przy ul. Ułanów 25 w Krakowie serdecznie zaprasza na Dni Otwarte, które odbędą się w dniach od 1(...)
 • Konkurs Krakowski Dominika Jaśkowca Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa

  Zapraszamy do udziału w Konkursie Krakowskim „Kraków – moje miejsce na Ziemi” organizowanym przez Dominika Jaśkowca Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa. Konkurs (...)
 • Irlandia w MDK

  Młodzieżowy Dom Kultury przy al. 29 Listopada 102 zaprasza do obchodów Dnia Świętego Patryka „Irlandia w MDK”. Impreza odbędzie się w piątek 15 marca w godz. 16:00 -(...)
 • Dzień otwarty w Przedszkolu nr 12

  Dyrektor Samorządowego Przedszkola nr 12 „Zaczarowana Dorożka” przy ul. Miechowity 11 zaprasza w czwartek 14 marca 2019r. na godz. 16:00 wszystkie dzieci z rodzicami(...)
 • Możliwe odszkodowania za uszkodzenia powstałe w wyniku nawałnicy

  Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie informuje, że w związku z silnymi wiatrami jakie nawiedziły nasze miasto duża liczba drzew zastała połamana lub całkowicie wyrwan(...)
 • Bezpłatne badania na jaskrę

  Polskie Towarzystwo Okulistyczne zaprasza pacjentów na trzecią edycję bezpłatnych badań profilaktycznych w kierunku jaskry w ramach Światowego Tygodnia Jaskry, które(...)
 • 8 marca Dzień Kobiet

  Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet!
  życzy
  Rada i Zarząd Dzielnicy III Prądnik Czerwony
 • Konsultacje w sprawi budowy ulicy Ludwika Iwaszki

  Zarząd Dróg Miasta Krakowa informuje, że od 1 marca (piątek) 2019 r. rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące budowy ulicy Iwaszki w Krakowie. Planowana inwest(...)
 • Rekrutacja do Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Sportowej Piłki Nożnej im. Generała Bernarda Monda w Krakowie

  Szanowni Państwo! Społeczność szkolna i dyrekcja Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Sportowej Piłki Nożnej im. Generała Bernarda Monda w Krakowie zwra(...)
 • Darmowe dyżury prawne

  Rada Dzielnicy III Prądnik Czerwony zaprasza na darmowe dyżury prawne, które odbywają się w drugi czwartek miesiąca. W czwartek 14 marca 2019 r. w godz. 14-17 będz(...)
 • Nie wędź siebie i sąsiada

  Zakaz stosowania paliw stałych (węgla, drewna i innych) nie tylko w piecach i kotłowniach będzie od 1 września 2019 r. dotyczył także palenia w kominkach. Szczegółow(...)

NEWSLETTER

Jeśli chcesz otrzymywać informacje i powiadomienia dotyczące dzielnicy, podaj swój adres e-mail

WYSZUKIWARKA RADNYCH

Wpisz imię, nazwisko lub rejon radnego

SONDA

Czy na terenie Dzielnicy III jest potrzebna strefa płatnego parkowania

Tak
64%
Nie
32%
Nie ma zdania w tym temacie
4%

Głosowanie zakończone – dziękujemy za oddanie głosu.

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Deklaracja dostępności

Rada i Zarząd Dzielnicy III Prądnik Czerwony zobowiązuje się zapewnić dostępność strony www.dzielnica3.krakow.pl zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Niniejsze oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony Rady i Zarządu Dzielnicy III Prądnik Czerwony - www.dzielnica3.krakow.pl.

Data publikacji strony internetowej: 02-11-2016.

Deklaracja Dostępności - Plik PDF