AKTUALNOŚCI

Lotnicze skarby Rakowic i Czyżyn – spacer miejski

...

Zapraszamy w sobotę 6 lipca na wakacyjny spacer po terenie dawnego lotniska Rakowice-Czyżyny poświęcony stuletniej historii polskiego lotnictwa i unikatowej kolekcji maszyn latających w zbiorach Muzeum Lotnictwa Polskiego.

Muzeum Lotnictwa Polskiego otworzono w 1964 roku na terenach jednego z najstarszych lotnisk w Europie, założonego jeszcze w roku 1912. Obecnie jest częścią Lotniczego Parku Kulturowego. Odważny, ekspresyjny główny gmach, to jedno z najciekawszych tego typu założeń muzealnych, na planie wirującego śmigła.

Spacer będzie okazją do zapoznania się ze zbiorami krakowskiego muzeum, które w swojej kolekcji gromadzi zarówno statki powietrzne z okresu początków awiacji, jak i współczesne samoloty i śmigłowce. Pokazując najciekawsze konstrukcje lotnicze opowiemy również o najsłynniejszych lotnikach i ich niezwykłych biografiach.

Wstęp wolny, nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Zbiórka w sobotę 6 lipca o godz. 11:00 przed wejściem do Muzeum Lotnictwa Polskiego przy al. Jana Pawła II 39. Czas trwania: około 2 godziny. Z uwagi na fakt, iż Muzeum Lotnictwa Polskiego jest obecnie w remoncie, znaczna część spaceru odbędzie się na zewnątrz. Prosimy o zabranie wody i odzieży stosownej do pogody.

Wydarzenie jest częścią projektu edukacyjnego Międzynarodowego Centrum Kultury pod nazwą „12 spacerów na 12 miesięcy”. Przez cały rok MCK zaprasza na spacery tematyczne poświęcone znanemu i nieznanemu dziedzictwu kulturowemu Krakowa. Wspólnie odwiedzamy na co dzień niedostępne miejsca na mapie miasta i odkrywamy historię wyjątkowych skarbów Krakowa.

 • UTW uruchomił elektroniczną rekrutację

  Akademia Prądnicki Senior prowadzona na Prądniku Czerwonym to Uniwersytet Trzeciego Wieku, który oferuje bardzo ciekawe wykłady, różnego rodzaju zajęcia (np: gimnast(...)
 • Fundacja PROAKTYWNI prowadzi nabór do IV edycji projektu pn. „P jak Pracuj!” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

  Jeśli masz powyżej 30 rok życia, pozostajesz bez pracy, zamieszkujesz miasto Kraków oraz powiat krakowski (zg. Z KC) w szczególności ob. rewitalizowany i chcesz się(...)
 • Uwaga! Dodatkowa deratyzacja!

  W odpowiedzi na liczne skargi mieszkańców Krakowa dotyczące występowanie szczurów pomimo obowiązkowej akcji deratyzacji w terminie określonym w Uchwale nr III/35/18 (...)
 • Dyżury prawne

  Rada i Zarząd Dzielnicy informuje, iż z powodu przerwy wakacyjnej, lipcowe i sierpniowe dyżury prawne Kancelarii Radcy Prawnego Agnieszki Rembiesa zostają odwołane(...)
 • Dyżury Rady i Zarządu

  Rada i Zarząd Dzielnicy informuje, iż z powodu przerwy wakacyjnej, lipcowe i sierpniowe dyżury Przewodniczącego, Członków Zarządu oraz poszczególnych Radnych zosta(...)

NEWSLETTER

Jeśli chcesz otrzymywać informacje i powiadomienia dotyczące dzielnicy, podaj swój adres e-mail

WYSZUKIWARKA RADNYCH

Wpisz imię, nazwisko lub rejon radnego

SONDA

Czy na terenie Dzielnicy III jest potrzebna strefa płatnego parkowania

Tak
64%
Nie
32%
Nie ma zdania w tym temacie
4%

Głosowanie zakończone – dziękujemy za oddanie głosu.

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Deklaracja dostępności

Rada i Zarząd Dzielnicy III Prądnik Czerwony zobowiązuje się zapewnić dostępność strony www.dzielnica3.krakow.pl zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Niniejsze oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony Rady i Zarządu Dzielnicy III Prądnik Czerwony - www.dzielnica3.krakow.pl.

Data publikacji strony internetowej: 02-11-2016.

Deklaracja Dostępności - Plik PDF