AKTUALNOŚCI

„ Mobilny pracownik – zagraniczne praktyki zawodowe”

...

Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji ul. Ułanów 9 w Krakowie realizuje projekt „ Mobilny pracownik – zagraniczne praktyki zawodowe”, w ramach którego 50 uczniów kształcących się w zawodach: technik architektury krajobrazu, technik ogrodnik, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz technik inżynierii środowiska i melioracji odbyło praktyki zawodowe w Portugalii.
Celem projektu jest wzmocnienie pozycji uczestników na europejskim rynku pracy poprzez realizację praktyk zawodowych na gruncie międzynarodowym, podniesienie kompetencji zawodowych uczniów oraz ich umiejętności językowych, rozwój osobisty, kształtowanie postaw otwartości oraz zdobycie doświadczeń międzykulturowych.
Dwie grupy stażystów przebywały na międzynarodowym kampusie w Barcelos – pięknym, średniowiecznym miasteczku w północnej części Portugalii w regionie Minho.
W ciągu tygodnia uczniowie realizowali praktyki zawodowe w profesjonalnych firmach i przedsiębiorstwach portugalskich, zgodnie z kierunkiem kształcenia.
Weekendy poświęcone były poznawaniu dziedzictwa kulturowego Portugalii oraz poszerzaniu wiedzy w trakcie wizyt zawodowych.
Dodatkowym atutem pobytu było zakwaterowanie uczniów przez firmę Mobility Friends w środowisku międzynarodowym, co pozwoliło stażystom nie tylko na doskonalenie umiejętności językowych, ale również na rozwój ich kompetencji społecznych oraz na kształtowanie postaw otwartości i tolerancji, tak ważnych we współczesnym świecie.

Opracowały Małgorzata Kalinowska (koordynator projektu),
Renata Walczak ( ewaluator), Alicja Echary ( upowszechnianie projektu).

 • Sesja IV - 05.02.2019

  Zarząd Rady Dzielnicy serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na IV sesję Rady Dzielnicy III Prądnik Czerwony. Sesja odbędzie się 05.02.2019 o godzinie 18.00 (...)
 • Finisaż wystawy „Krakowski Hejnał Wolności – Kopiec pamięci”

  W niedzielę 27 stycznia zapraszamy do Domu Zwierzynieckiego Muzeum Historycznego Miasta Krakowa przy ul. Królowej Jadwigi 41 na finisaż wystawy „Krakowski Hejnał Wol(...)
 • Spotkanie z policją

  W środę 23 stycznia o godz. 15:00 w Pijarskim Klubie Seniora przy ul. Dzielskiego 1 odbędzie się spotkanie na temat niebezpieczeństw na drogach i ulicach oraz jak ni(...)
 • Ferie w MDK

  Tej zimy oferta „Ferii w MDK” wyjątkowo w zmienionej formule. Dzieci będą brały udział w wybranej formie warsztatowej (m.in. tanecznej, wokalnej, plastycznej). Zajęc(...)
 • 30 lat Młodzieżowych Prezentacji Teatralnych

  30 lat Młodzieżowych Prezentacji Teatralnych "Teatr moich marzeń". Do 4 marca 2019 roku czekamy na zgłoszenia od amatorskich zespołów teatralnych z krakowskich d(...)
 • Spotkanie informacyjne w sprawie projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Olsza

  DOMINIK JAŚKOWIEC, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa zaprasza na: Spotkanie informacyjne w sprawie projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Olsza(...)
 • Darmowe Dyżury Prawne

  Dzielnicy III Prądnik Czerwony zaprasza na darmowe dyżury prawne, które odbywają się w drugi czwartek miesiąca. W czwartek 10 stycznia 2019 r. w godz. 14-17 będzi(...)

NEWSLETTER

Jeśli chcesz otrzymywać informacje i powiadomienia dotyczące dzielnicy, podaj swój adres e-mail

WYSZUKIWARKA RADNYCH

Wpisz imię, nazwisko lub rejon radnego

SONDA

Czy na terenie Dzielnicy III jest potrzebna strefa płatnego parkowania

Tak
64%
Nie
32%
Nie ma zdania w tym temacie
4%

Głosowanie zakończone – dziękujemy za oddanie głosu.