AKTUALNOŚCI

Noc Tańca

...

16 czerwca 2019 r. odbędzie się w Krakowie druga edycja NOCY TAŃCA. Wydarzenie to zostało wpisane już na stałe w projekt KRAKOWSKICH NOCY, który od lat cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców Krakowa, jak i turystów. Celem projektu jest wspieranie oraz popularyzacja twórczości i miejsc związanych ze sztuką taneczną.

NOC TAŃCA jest znakomitą okazją do przybliżenia sztuki tańca szerokiemu gronu odbiorców, poprzez prezentację jego różnych stylów, gatunków, a nawet form pozascenicznych, oraz pokazania możliwości i potencjału krakowskiego środowiska artystycznego związanego ze sztuką taneczną. W programie Nocy znajdują się spektakle i pokazy taneczne, autorskie prezentacje, pokazy sztuki tanecznej, warsztaty tańca oraz eksperymenty taneczne. Pokazy i spektakle taneczne będą prezentowane zarówno w wybranych salach widowiskowych, jak i w plenerze. Cztery sceny plenerowe (Mały Rynek, Rynek Podgórski, Dworek Białoprądnicki, Nowohuckie Centrum Kultury) z bogatą ofertą programową (tańce tradycyjne, dworskie, klasyczne, nowoczesne, balet,) zamienią Kraków w prawdziwe miasto tańca.

Oprócz licznych prezentacji na scenach plenerowych polecamy szereg dodatkowych atrakcji, w tym m.in.:
• w Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka występ Krakowskiego Teatru Tańca, który zaprezentuje dwukrotnie spektakl „TAKARAZUKA Camp”,
• w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży spektakl taneczny „Nim zapomnę” przygotowany przez Stowarzyszenie EKSIT oraz spektakl teatru tańca „OPER-akcja” przygotowany przez „HOTHAUS” - Fundację Wojciecha Terechowicza w wykonaniu młodzieży XXX LO im. św. Brata Alberta Adama Chmielowskiego w Krakowie,
• w Nowohuckim Centrum Kultury warsztaty tańca współczesnego – Gaga,
• w Krakowskim Teatrze Variété VI Galę Baletową Krakowskiej Królewskiej Fundacji Baletu i Tańca
• w Teatrze Szczęście spektakl "Rozmowy z Lou " w reż. Barbary Bujakowskiej.

Ponadto Krakowski Oddział Polskiego Towarzystwa Kulturalnego oraz Krakowska Żegluga Pasażerska zaprasza na „Taneczny rejs po świecie” statkiem „Nimfa”, podczas którego odbędą się pokazy tańca towarzyskiego oraz warsztaty taneczne. Spotkajmy się zatem w Krakowie podczas tej wyjątkowej nocy 16/17 czerwca 2019 r. i doświadczmy uzdrawiającej mocy tańca.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, na niektóre obowiązują wcześniejsze zapisy. Szczegółowy program Nocy Tańca dostępny jest na stronie:krakowskienoce.pl/noc_tanca2019/230247,0,1,program.html

 • Sesja IX- 2.07.2019

  Zarząd Rady Dzielnicy serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na IX sesję Rady Dzielnicy III Prądnik Czerwony. Sesja odbędzie się 02.07.2019 o godzinie 18.00 przy(...)
 • XIII Noc Teatrów

  12 teatrów instytucjonalnych oraz ponad 35 teatrów i grup nieinstytucjonalnych weźmie udział w XIII edycji Nocy Teatrów, która odbędzie się w Krakowie w nocy z 15 na(...)
 • 4. Krakowskie Forum Sportu

  14 i 15 czerwca na terenie Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana zorganizowane zostanie 4. Krakowskie Forum Sportu – wydarzenie prezentujące ofertę krakowskich klu(...)
 • Uniwersytet Trzeciego Wieku

  Do 15.06.2019 trwa rekrutacja na nowy rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krak(...)
 • Ostatni dzwonek na wymianę pieca

  Został już tylko niecały miesiąc na złożenie wniosku o udzielenie dotacji na likwidację pieca, kotła lub kominka. 30 czerwca upływa termin naboru wniosków w ramach P(...)
 • Mecze ampfutbolu Polska – Irlandia na stadionie KS Prądniczanka (08 i 09 czerwca)

  Ampfutbolowa reprezentacja Polski 8 i 9 czerwca zagra w Krakowie z Irlandią w ramach przygotowań do mistrzostw Europy 2020, które odbędą się w stolicy Małopolski. Ki(...)
 • Dzień Otwarty Magistratu - 09.06.2019 r.

  W niedzielę, 9 czerwca odbędzie się tegoroczna edycja Dnia Otwartego Magistratu. W tym roku krakowianie będą mogli świętować w dwóch lokalizacjach – zarówno w magist(...)
 • Projekt „Dobry Czas na Biznes KOM2”

  Projekt skierowany jest: Dla osób bezrobotnych i biernych zawodowo w wieku 30 lat i więcej, zainteresowanych założeniem działalności gospodarczej (z wyłączeniem osó(...)
 • Zapoznaj się z projektem planu dla „Olszy”

  Dostępny jest już projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Olsza”. Jak zmienił się dokument po rozpatrzeniu przez prezydenta uwag, które wp(...)
 • Czerwcowe Dni Krakowa

  Festiwale, koncerty, smoki, pikniki, biało-błękitne flagi i bardzo wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców miasta i turystów w ramach czerwcowych Dni Krakowa. Wi(...)
 • Darmowe dyżury prawne

  Rada Dzielnicy III Prądnik Czerwony zaprasza na darmowe dyżury prawne, które odbywają się w drugi czwartek miesiąca. W czwartek 13 czerwca 2019 r. w godz. 14-17 b(...)

NEWSLETTER

Jeśli chcesz otrzymywać informacje i powiadomienia dotyczące dzielnicy, podaj swój adres e-mail

WYSZUKIWARKA RADNYCH

Wpisz imię, nazwisko lub rejon radnego

SONDA

Czy na terenie Dzielnicy III jest potrzebna strefa płatnego parkowania

Tak
64%
Nie
32%
Nie ma zdania w tym temacie
4%

Głosowanie zakończone – dziękujemy za oddanie głosu.