AKTUALNOŚCI

Przewodnicy – mieszkańcom

...

Z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego Federacja Stowarzyszeń Przewodnickich w Krakowie zaprasza Mieszkańców Krakowa na trzy bezpłatne wycieczki, które odbędą się w sobotę, 25 lutego:

Kardynał Franciszek Macharski – krakowskie szlaki
Zbiórka: Wawel 3, bazylika archikatedralna św. Stanisława i św. Wacława w Krakowie, godz. 9.00
W ubiegłym roku spacerowaliśmy krakowskimi śladami św. Brata Alberta. W tym roku poznamy niektóre miejsca związane z Kardynałem Franciszkiem Macharskim. Dowiemy się dlaczego mówią o nim „Drugi Brat Albert”.

500 lat reformacji
Zbiórka: ul. Grodzka 58, Kościół św. Marcina, godz. 10.00
W 500. rocznicę wywieszenia przez Marcina Lutra 95 tez na drzwiach kościoła zamkowego w Wittenberdze przypomnimy o tym, co działo się wówczas w Krakowie. Zobaczymy, gdzie modlą się dziś Chrześcijanie Ewangelicy, gdzie stał kiedyś zbór ewangelicki, zwany brogiem, dlaczego go zburzono i co potem nastąpiło.

Rok Tadeusza Kościuszki
Zbiórka: ul. Warszawska 24, Politechnika Krakowska, godz. 10.00
Rok 2017 został ogłoszony Rokiem Tadeusza Kościuszki. Wielki bohater, ale również inżynier, artysta – takiego Kościuszkę pokażą uczestnikom wycieczki krakowscy przewodnicy. Jak zapisał się w historii i pamięci świata, zobaczymy oglądając wystawę w Muzeum Politechniki Krakowskiej, wędrując ulicami Krakowa i po Rynku Głównym.

 • Ze studentami o budżecie obywatelskim

  Zapraszamy studentów krakowskich uczelni na spotkanie dotyczące budżetu obywatelskiego. 28 lutego o godzinie 17.00 w Miejskim Centrum Dialogu przy ul. Brackiej 10 (...)
 • Darmowe Dyżury Prawne

  Rada Dzielnicy III Prądnik Czerwony zaprasza na darmowe dyżury prawne, które odbywają się w drugą i trzecią środę miesiąca. W środę 08 marca 2017 r. w godzinach (...)
 • Tropem Wilczym – Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  Fundacja Wolność i Demokracja już po raz piąty zaprasza do wzięcia udziału w Tropem Wilczym – Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Celem tej rozrastającej się od 2013 (...)
 • Z rodzicami o budżecie obywatelskim

  Zapraszamy rodziców i całe rodziny na spotkanie dotyczące budżetu obywatelskiego. 18 lutego, o godzinie 15.00 w Miejskim Centrum Dialogu przy ulicy Brackiej 10 (...)
 • Obwieszczenie Prezydenta Miasta Krakowa

  Na podstawie art. 33 ust. I ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska(...)
 • Sesja XXIX - 21.02.2017

  Zarząd Rady Dzielnicy serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na XXIX sesję Rady Dzielnicy III Prądnik Czerwony. Sesja odbędzie się 21.02.2017 o godzinie 18.00 (...)
 • Początek i...

  Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na wystawę prac plastycznych młodzieży z pracowni Małgorzaty Kruczkowskiej - Olszewskiej. Wystawa otwarta do końca lutego.
 • Budżet Obywatelski 2017 - spotkania

  TERMINY SPOTKAŃ Z MIESZKAŃCAMI: 15 LUTEGO (środa) godz. 17.30 16 LUTEGO (czwartek) godz. 18.00 17 LUTEGO (piątek) godz. 11.00 21 LUTEGO (wtorek) godz. 17.30 (...)
 • Biblioteka Kraków

  W lutym Biblioteka Kraków oferuje wiele wydarzeń Biblioteka Kraków przygotowała w lutym urozmaicony program wydarzeń oraz zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych. (...)
 • „Zimopsoty” czyli półkolonia w Młodzieżowym Domu Kultury

  „Zimopsoty” czyli półkolonia w Młodzieżowym Domu Kultury al. 29 Listopada 102 w Krakowie 30 stycznia – 10 lutego 2017 Zapraszamy wszystkie dzieci ze szkół podstawo(...)
 • Ferie z curlingiem – bezpłatne zajęcia

  Zapraszamy na „Ferie z curlingiem”. Uczestników czeka nie tylko nauka szczotkowania, ale też utrzymywania równowagi na lodzie, wypuszczania kamieni i trafiania nimi (...)
 • Stałe zajęcia w IKKO

  Dzięki zaangażowaniu i wsparciu finansowemu Rady Dzielnicy III Prądnik Czerwony od lutego możemy ruszyć z bezpłatną, stałą oferta zajęć dla dzieci, młodzieży, (...)
 • Akademia Kobiecego Futbolu

  Klub Sportowy Prądniczanka serdecznie zaprasza 12.02.2017 ( niedziela ) od godziny 8.00 na finałowe turnieje w ramach Akademia Kobiecego Futbolu. Turnieje odbędą si(...)

NEWSLETTER

Jeśli chcesz otrzymywać informacje i powiadomienia dotyczące dzielnicy, podaj swój adres e-mail

WYSZUKIWARKA RADNYCH

Wpisz imię, nazwisko lub rejon radnego

SONDA

Czy na terenie Dzielnicy III jest potrzebna strefa płatnego parkowania

Tak
64%
Nie
32%
Nie ma zdania w tym temacie
4%

Głosowanie zakończone – dziękujemy za oddanie głosu.