AKTUALNOŚCI

Wakacje w MDK

...

Zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych w wieku od 7 do 10 lat pozostające w okresie wakacyjnym w Krakowie do wspólnej zabawy w ramach akcji „Barwne lato”. Tegoroczna oferta ze względu na warunki epidemiologiczne i liczne obostrzenia będzie odmienna. Proponujemy uczestnikom zajęcia stacjonarne na terenie placówki oraz dopołudniowe wyjścia na ogrodzone boisko Klubu Sportowego „Prądniczanka” z naszymi nauczycielami. Inspiracją do zajęć są w tym roku barwy. Każdy tydzień poświęcony jest innemu kolorowi, który to stanie się motywem przewodnim działań twórczych, artystycznych a także częściowo sportowych. W programie codziennie znajdą się:

• zajęcia ruchowe poprawiające sprawność fizyczną, koordynację oraz refleks;
• zajęcia plastyczne rozwijające małą motorykę, poczucie estetyki i wyobraźnię;
• zajęcia artystyczne bazujące na ruchu, muzyce lub słowie, rozwijające kreatywność i ekspresję;
• gry i zabawy pokazujące, że można się wspólnie bawić zachowując dystans, kształtujące podzielności uwagi, logiczne myślenie i zdolność łączenia różnych elementów w całość.
Odpłatność za udział w zajęciach wynosi 60 zł za tydzień.

Tegoroczna akcja „Wakacje w MDK” przebiegać będzie w nowych rygorach sanitarnych z dużymi ograniczeniami w zakresie atrakcji takich, jak wyjścia i wycieczki. Wiele przepisów zmienia się też w miarę rozwoju pandemii, dlatego prosimy o śledzenie komunikatów pojawiających się na naszej stronie www.mdkna102.krakow.pl. Na podstawie obecnie obowiązujących przepisów przygotowaliśmy propozycję akcji opartą o zajęcia stacjonarne w budynku 102 oraz wyjścia na tereny Klubu Sportowego „Prądniczanka” realizowane w stałych grupach (bez możliwości zmiany).W trosce o bezpieczeństwo Państwa, dzieci i pracowników naszej MDK prosimy o:
• zapoznanie się z „Regulaminem akcji” oraz „Procedurami i zasadami higieny w Młodzieżowym Domu Kultury podczas pandemii Covid-19” zamieszczonymi na stronie: http://mdkna102.krakow.pl/?page_id=3916;
• złożenie przy zapisie w sekretariacie MDK wypełnionej „Karty kwalifikacji uczestnika wypoczynku” (druki kart dostępne na parterze w budynku nr 100 oraz na stronie:
http://mdkna102.krakow.pl/?page_id=3916;
• złożenie w pierwszym dniu pobytu dziecka „Oświadczenia rodzica / opiekuna prawnego w sprawie uczestnictwa w zajęciach „Wakacje w MDK” w warunkach epidemii Covid – 19” – wymagane bezwzględnie, bez oświadczenia dziecko nie zostanie przyjęte na zajęcia (druki dostępne na parterze w budynku nr 102 oraz na stronie:
http://mdkna102.krakow.pl/?page_id=3916.
Dzieci podczas akcji zabierane będą do swoich grup przez nauczycieli z boiska MDK po wcześniejszym pomiarze temperatury i oddawane Państwu również na boisku. Prosimy o wyposażenie dzieci tylko w niezbędne rzeczy wyłącznie na własny użytek.

 • Sesja numer XIX

  Zarząd Rady Dzielnicy informuje, że w dniu 1 lipca 2020 r. o godz.18.00 w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Strzelców 5a w Krakowie , odbędzie się XVIII zwyczajna se(...)
 • Zwiedzaj Kraków z okien zabytkowych tramwajów i autobusów

  W niedzielę 28 czerwca po raz pierwszy w tym roku na ulice wyjadą zabytkowe tramwaje i autobusy w ramach Krakowskiej Linii Muzealnej. W tym roku historyczne wagony (...)
 • Wybory Prezydenta RP 2020

  W niedzielę 28 czerwca odbędą się wybory prezydenckie. Głosowanie odbędzie się metodą mieszaną – w lokalach wyborczych oraz korespondencyjnie. Lokale wyborcze będą (...)
 • Rekrutacja do MDK

  Młodzieżowy Dom Kultury przy al. 29 Listopada 100 i 102 rozpoczął rekrutację na zajęcia w roku szkolnym 2020/21. W związku z trwającą pandemią i wynikającymi z niej (...)
 • Kraków ruszył z nowymi ekologicznymi programami

  Mieszkańcy Krakowa mogą składać wnioski o dotacje w ramach trzech nowych miejskich programów: • likwidacji instalacji grzewczych na paliwo stałe, • rozwoju odnawia(...)
 • Tymczasowe skrócenie tras linii autobusowych 184 i 484

  W związku z trwającym kolejnym etapem przebudowy skrzyżowania ulic Krakowska / Dietla / Stradomska ruch pojazdów w obu kierunkach został przeniesiony na północną jez(...)
 • Sesja numer XVIII

  Zarząd Rady Dzielnicy informuje, że w dniu 16 czerwca 2020 r. o godz.18.00 Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Strzelców 5a w Krakowie, odbędzie się XVIII zwyczajna se(...)

NEWSLETTER

Jeśli chcesz otrzymywać informacje i powiadomienia dotyczące dzielnicy, podaj swój adres e-mail

WYSZUKIWARKA RADNYCH

Wpisz imię, nazwisko lub rejon radnego

SONDA

Czy na terenie Dzielnicy III jest potrzebna strefa płatnego parkowania

Tak
64%
Nie
32%
Nie ma zdania w tym temacie
4%

Głosowanie zakończone – dziękujemy za oddanie głosu.

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Deklaracja dostępności

Rada i Zarząd Dzielnicy III Prądnik Czerwony zobowiązuje się zapewnić dostępność strony www.dzielnica3.krakow.pl zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Niniejsze oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony Rady i Zarządu Dzielnicy III Prądnik Czerwony - www.dzielnica3.krakow.pl.

Data publikacji strony internetowej: 02-11-2016.

Deklaracja Dostępności - Plik PDF