AKTUALNOŚCI

Wszystkich Świętych w Krakowie - informacje praktyczne

...

Zachęcamy do zapoznania się z poniższym informatorem w związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych. To kompendium wiedzy i zbiór informacji praktycznych na temat zmian w komunikacji miejskiej, infrastruktury cmentarnej oraz pomocy dla osób niepełnosprawnych.

Dojazd
Ze względów bezpieczeństwa oraz licznych ograniczeń w ruchu pojazdów w rejonach cmentarzy sugerujemy skorzystanie z komunikacji miejskiej. Do krakowskich cmentarzy w dniu 1 listopada będzie dojeżdżać 9 specjalnych linii tramwajowych i 24 specjalne linie autobusowe. Wzmocnienia kursów zostały zaplanowane w dniach 31 października oraz 2 i 3 listopada. Numery linii specjalnych będą się zaczynać od cyfry 8. Na przystankach numery tych linii będą mieć kolor niebieski. W gablotach na przystankach pojawią się także specjalne rozkłady jazdy ze zdjęciem znicza w tle oraz komunikaty szczegółowo informujące o trasie przejazdu wszystkich specjalnych linii. Szczegółowe informacje dotyczące wzmocnień komunikacji miejskiej oraz czasowych zmian w jej funkcjonowaniu w rejonie cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych dostępne są na stronach:

http://mobilnykrakow.pl/dodatkowe-linie-tramwajowe-i-autobusowe-funkcjonujace-w-okresie-uroczystosci-wszystkich-swietych/

http://www.mpk.krakow.pl/pl/import-komunikaty/news,7126,wszystkich-swietych-2019---zmiany-i-wzmocnienia-komunikacji-miejskiej-w-dniach-26---31-pazdziernika-2019.html >/a>
Godziny otwarcia cmentarzy komunalnych

W dniach 31 października - 3 listopada krakowskie cmentarze komunalne będą otwarte w następujących godzinach: • 31 października - od godz. 7.00 do godz. 22.00, • 1 listopada - od godz. 6.00 do ostatniego odwiedzającego, • 2 listopada - od godz. 7.00 do godz. 22.00, • 3 listopada - od godz. 7.00 do godz. 20.00.

Godziny otwarcia biur cmentarzy

W piątek 1 listopada w budynkach administracyjnych cmentarzy Grębałów, Prądnik Czerwony, Podgórskiego i Rakowickiego pracownicy Zarządu Cmentarzy Komunalnych w Krakowie będą pełnić dyżury informacyjne oraz udzielać informacji o lokalizacji poszczególnych grobów. W uzasadnionych przypadkach możliwe będzie wskazanie przez dyżurujących pracowników lokalizacji grobu bezpośrednio w terenie. Dyżury odbywać się będą od godz. 7.00 do godz. 15.30.

Kwesty na cmentarzach
W dniach od 31 października do 3 listopada na krakowskich cmentarzach będą prowadzone następujące kwesty:

- Fundacja Słoneczny Uśmiech - zbiórka na rzecz pomocy dzieciom i młodzieży z rodzin ubogich oraz ciężko chorym: • od 31 października do 3 listopada na cmentarzach Bronowice, Grębałów, Prądnik Czerwony i Podgórskim; • 2-3 listopada na cmentarzu Rakowickim. - Obywatelski Komitet Ratowania Krakowa - XXXIX kwesta na rzecz ratowania zabytkowych cmentarzy Krakowa: • od 1 do 3 listopada na cmentarzu Rakowickim. - Stowarzyszenie PODGORZE.PL - XIV podgórska kwesta na rzecz odnowy zabytkowych nagrobków na cmentarzu Podgórskim: • 1 i 2 listopada na cmentarzu Podgórskim. - Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich - zbiórka na rzecz ratowania zabytkowych obiektów związanych z historią i kulturą polską na cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie: • 1 listopada na cmentarzu Rakowickim. - Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum im. św. Łazarza - zbiórka na działalność statutową hospicjum, opiekującego się osobami dotkniętymi chorobą nowotworową u kresu ich życia. • 31 października na cmentarzach Bronowice, Grębałów, Mydlniki, Podgórskim, Prądnik Czerwony i Rakowickim; • 1 listopada na cmentarzach Bronowice, Grębałów, Mydlniki, Prądnik Czerwony, Prokocim, Pychowice i Wola Duchacka; • 2 listopada na cmentarzach:Bronowice, Grębałów, Mydlniki, Podgórskim, Prądnik Czerwony, Prokocim i Rakowickim; • 3 listopada na cmentarzach Grębałów, Prądnik Czerwony, Podgórskim i Rakowickim.

Ochrona osób i mienia

Tereny cmentarzy oraz ich okolice będą patrolować policjanci i strażnicy miejscy. Ponadto tereny cmentarzy będą patrolowane również przez pracowników ZCK.

Zachowanie w przypadkach nadzwyczajnych

Wszelkie uwagi, spostrzeżenia oraz zgłoszenia osób zaginionych prosimy kierować do pracowników dyżurujących w biurach obsługi klienta, portierów lub pracowników ZCK znajdujących się na terenach cmentarzy, których będzie można rozpoznać po specjalnych identyfikatorach.

Dostęp do cmentarzy

Na wszystkich cmentarzach komunalnych zostaną uruchomione dodatkowe wejścia i wyjścia.

Kontenery na śmieci

Oprócz dotychczasowych koszy znajdujących się na terenie cmentarzy przewidziano dodatkowe kontenery na odpady. Będą one ustawione w newralgicznych miejscach nekropolii.
Tablice informacyjne

Ułatwieniem dla odwiedzających cmentarze komunalne będzie rozmieszczenie tablic informacyjnych. Dodatkowo w biurach cmentarzy będą dostępne plany nekropolii, na których zaznaczone będą lokalizacje m.in.: dodatkowych wejść i wyjść, kontenerów na śmieci, punktów medycznych oraz toalet i ujęć wody.

Toalety

Oprócz znajdujących się na cmentarzach stałych toalet udostępnione zostaną dodatkowe toalety przenośne wraz z ich pełnym serwisem.

Pomoc dla osób niepełnosprawnych

W piątek 1 listopada na cmentarzach Grębałów, Prądnik Czerwony i Rakowickim osoby niepełnosprawne będą mogły skorzystać z przewozu meleksami do grobów rodzinnych. Meleksy będą ustawione przy bramach tych cmentarzy i będą obsługiwane przez pracowników Zarządu Cmentarzy Komunalnych w Krakowie. Zostaną udostępnione także dodatkowe wózki inwalidzkie na cmentarzach Prądnik Czerwony, Grębałów, Podgórskim i Rakowickim (na portierniach przy bramie głównej, al. 29 Listopada i ul. Prandoty).

Punkty medyczne

W piątek 1 listopada na cmentarzu Rakowickim (w godz. 10.00-17.00) oraz cmentarzach Grębałów, Prądnik Czerwony, Podgórskim (w godz. 10.00-15.00) będą funkcjonowały punkty medyczne. Będą one obsługiwane przez dyżurujących przedstawicieli służb medycznych i będą wyposażone w podstawowe środki sanitarne i opatrunkowe.

Internetowy lokalizator grobów

Zachęcamy do skorzystania z internetowego lokalizatora grobów znajdującego się na stronie internetowej
www.zck-krakow.pl. Wystarczy wybrać cmentarz, wpisać imię i nazwisko osoby zmarłej, a system pokaże informacje o kwaterze i rzędzie, w których dana osoba została pochowana.

 • Funkcjonowanie komunikacji miejskiej na terenie Dzielnicy III Prądnik Czerwony w dniach 31.10. - 03.11.

  Komunikacja miejska w czwartek 31 października • linie 105/405 - będą kursować według specjalnego rozkładu jazdy. W okresie międzyszczytowym częstotliwość kursowan(...)
 • Zmiany w organizacji ruchu drogowego w rejonie cmentarza Batowickiego w dniach 1 - 3 listopada

  W dniach 1 - 3 listopada zostaną wprowadzone następujące zmiany w organizacji ruchu drogowego w rejonie Cmentarza Batowickiego: - ulica Powstańców: • od 1 do 3 l(...)
 • Konkurs „Patroni krakowskich ulic” - zgłoszenia do 31 października

  Rada Miasta Krakowa nadaje ulicom i placom imiona znanych oraz mniej znanych postaci historycznych, literackich, ludzi związanych z nauką i kulturą. Konkurs ma przyb(...)
 • KONCERT MONIUSZKOWSKI NA WZGÓRZACH KRZESŁAWICKICH

  Nie tylko Halka i Straszny Dwór! Stanisław Moniuszko przez większość Polaków kojarzony jest głównie jako autor oper narodowych. Nieco w cieniu osiągnięć w dziedzinie(...)
 • Wycieczka w ramach projektu socjalnego „Dzielnicowe pośrednictwo w pomocy osobom niepełnosprawnym i starszym”

  We wrześniu w ramach projektu socjalnego „Dzielnicowe pośrednictwo w pomocy osobom niepełnosprawnym i starszym” realizowanego przez Programy Aktywności Lokalnej „Na (...)
 • TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH O PUCHAR RADNYCH DZIELNICY III [20.09.2019.]

  Nowy rok szkolny przywitaliśmy turniejem piłkarskim dla uczniów klas IV-VI rozgrywanym o Puchar Rady Dzielnicy III. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa (...)
 • Wybory do Sejmu RP i do Senatu RP zostały zarządzone na dzień 13 października 2019 r. Głosowanie odbędzie się w lokalach wyborczych określonych w obwieszczeniu Prezydenta Miasta Krakowa w godzinach od 7:00 do 21:00.

  Wybory do Sejmu RP i do Senatu RP zostały zarządzone na dzień 13 października 2019 r. Głosowanie odbędzie się w lokalach wyborczych określonych w obwieszczeniu Prezy(...)
 • Sesja XII - 15.10.2019 r.

  Zarząd Rady Dzielnicy serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na XII sesję Rady Dzielnicy III Prądnik Czerwony. Sesja odbędzie się 15.10.2019 o godzinie 18.00 prz(...)
 • Noc Poezji w IKKO

  Integracyjny Klub Kultury Olsza zaprasza na spotkanie literacko-edukacyjne dla dzieci „Noc Poezji”, które odbędzie się w sobotę 12 października: - grupa przedszkoln(...)
 • Budżet Obywatelski - ostatni dzień głosowania

  Poniedziałek 7 października jest ostatnim dniem głosowania w VI edycji Budżetu Obywatelskiego. W tym roku do rozdysponowania jest łącznie 30 mln zł (10 mln zł na pro(...)
 • 2. Wielka Lekcja Ekologii

  Jak zrobić las w żarówce i biżuterię z makulatury? Z czego składają się panele fotowoltaiczne? Jak wyglądają ekologiczne autobusy jeżdżące po krakowskich ulicach i d(...)
 • Spacer „1 września 1939 r. w Rakowicach”

  Muzeum Krakowa, w ramach wydarzeń towarzyszących wystawie „Bitwa, której nie było…", zaprasza w sobotę 5 października 2019 o godz.12.00 na spacer dla młodzieży i do(...)
 • Aircombat – X Bitwa o Wawel

  Zapraszamy modelarzy do udziału w zawodach Aircombat – X Bitwa o Wawel. Kolejna Bitwa o Wawel odbędzie się po raz czwarty na lotnisku w Pobiedniku Wielkim a zawody j(...)
 • Budżet Obywatelski – trwa głosowanie

  W sobotę 28 września rozpoczęło się głosowanie w VI edycji Budżetu Obywatelskiego, które potrwa do 7 października. W tym roku do rozdysponowania jest łącznie 30 mln (...)
 • Darmowe dyżury prawne

  Rada Dzielnicy III Prądnik Czerwony zaprasza na darmowe dyżury prawne, które odbywają się w drugi czwartek miesiąca. W czwartek 10 października 2019 r. w godz. 14(...)

NEWSLETTER

Jeśli chcesz otrzymywać informacje i powiadomienia dotyczące dzielnicy, podaj swój adres e-mail

WYSZUKIWARKA RADNYCH

Wpisz imię, nazwisko lub rejon radnego

SONDA

Czy na terenie Dzielnicy III jest potrzebna strefa płatnego parkowania

Tak
64%
Nie
32%
Nie ma zdania w tym temacie
4%

Głosowanie zakończone – dziękujemy za oddanie głosu.

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Deklaracja dostępności

Rada i Zarząd Dzielnicy III Prądnik Czerwony zobowiązuje się zapewnić dostępność strony www.dzielnica3.krakow.pl zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Niniejsze oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony Rady i Zarządu Dzielnicy III Prądnik Czerwony - www.dzielnica3.krakow.pl.

Data publikacji strony internetowej: 02-11-2016.

Deklaracja Dostępności - Plik PDF