AKTUALNOŚCI

Wystawa „100-lecie niepodległości Polski - Losy Żołnierzy” w Muzeum AK

...

W dniach 01.06-26.08.2018 r. Muzeum Armii Krajowej zaprezentuje wystawę grupy artystów ROTA, GALERII AUTORSKIEJ i TEATRU WELL ART BOGNY LEWTAK-BACZYŃSKIEJ oraz zaproszonych przez nią artystów.
Będzie to wystawa artystyczna malarstwa, rysunku, grafiki i rzeźby renomowanych oraz nagradzanych na polskich i światowych wystawach artystów, w swym zakresie tematycznym rzadko spotykana na terenie naszego kraju.
Artyści biorący udział w projekcie to: Jadwiga Maria Jarosiewicz, Hanna Korecka, Berenika Korecka-Sowińska, Larysa Jaromska, Bogna Lewtak-Baczyńska, Ewa Budzyńska, Jerzy Teper. Dodatkowo ze zbiorów Bogny i Janusza Baczyńskich będą prezentowane: praca legionisty Tadeusza Korpala i praca legionisty kpt. Wiesława Żarskiego oraz rzeźba Zdzisława Grodzickiego.

Patronat honorowy nad wystawą objęli :Okręg Wołyński Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Zarząd Sekcji Reżyserów Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji ZASP, Fundacja im. Victorii Jankowskiej.
Tematy prac artystycznych zainspirowane są zagadnieniami dotyczącymi I wojny światowej - losami żołnierzy (i ich rodzin) walczących o Polskę aż do okresu stalinowskiego, prezentują także symboliczne ujęcia odzyskania niepodległości. Prace oparte są m.in. na dokumentacji CAW, IPN oraz na unikalnych i nie znanych zdjęciach Józefa Piłsudskiego ze zbiorów szefa jego ochrony M. Żarskiego.
Zestaw eksponatów przygotowany do ekspozycji to ponad 40 unikatowych prac, od wielkich do małych formatów, w tym kilka rzeźb. Artyści prezentują swoje spojrzenie na 100-lecie niepodległości Polski i poświęcenie się dla niej wielu pokoleń Polaków.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tą unikalną w swej tematyce i w wyrazie artystycznym wystawą z dziedziny sztuk pięknych, na której zaprezentują się różnorodni stylowo i nagradzani na wielu wystawach artyści.

Wernisaż wystawy: 1.06.2018 r., godz. 18.00, Dziedziniec Muzeum AK
W programie:
-otwarcie wystawy;
- koncert Dagny Baczyńska-Kissas - pianino,
• Polonez A-dur op. 40 nr 1 - F. Chopin,
• Mazurek C-dur op. 24 nr 2 – F. Chopin,
• Husaria – utwór własny – D. Baczyńska-Kissas;
- Bogna Lewtak-Baczyńska i Janusz Baczyński do akompaniamentu Beaty Górskiej-Słociak i Dagny Baczyńskiej-Kissas:
• Wiersze wojenne - sł. K.K. Baczyński, muz. Z. Konieczny,
• Dwie miłości - sł. K.K. Baczyński, muz. B. Lewtak-Baczyńska,
• kilka wyjątkowych utworów legionowych z zapomnianych śpiewników legionowych Dwa już lata, Nasza artyleria, Lamenty podbiegunowe.

 • Kondolencje

  Radnej Wandzie Zasadzie wyrazy głębokiego współczucia z powodu śmierci Męża składają Koleżanki i Koledzy z Rady i Zarządu Dzielnicy III Prądnik Czerwony
 • I Ogólnopolski Zjazd Uczniów Klas Kolejowych

  Rada Rodziców oraz Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. św. Rafała Kalinowskiego (dawne Technikum Kolejowe) mgr Beata Śliwa zaprasza na uroczyste otwarcie I Ogólnopolskie(...)
 • Konsultacje w sprawie obowiązku umieszczania nazw dzielnic na tabliczce z numerem porządkowym budynku

  Wydział Geodezji, Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Wydział Rozwoju Miasta Urzędu Miasta Krakowa zapraszają mieszkańców do wzięcia udziału w konsultacjac(...)
 • Spacery przyrodnicze po Krakowie

  Fundacja Rozwoju Gmin Polskich zaprasza na kolejny cykl edukacyjnych spacerów przyrodniczych przeznaczonych dla mieszkańców Krakowa oraz całej Małopolski. Tym razem (...)
 • Projekt „Małopolskie gwarancje na rzecz aktywności społeczno-zawodowej”

  Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie zaprasza do udziału w bezpłatnym projekcie pn. „Małopolskie gwarancje na rzecz aktywności społeczno-zawodowej” współfinansowanego z(...)
 • Konkurs grantowy „Wakacje z matematyką”

  8 maja ruszyła kolejna edycja konkursu grantowego „Wakacje z matematyką”, organizowanego przez Fundację mBanku. Dzięki programowi dzieci mogą spędzić przyjemne, ale (...)
 • DZIEŃ MATKI: Warsztaty tworzenia naturalnych kosmetyków – nawilżające kule do kąpieli.

  Integracyjny Klub Kultury Olsza zaprasza wszystkie mamy w każdym wieku na zajęcia przeznaczone specjalnie dla nich. Wspólnie przygotujemy nawilżające kule do kąpieli(...)
 • Rodzinne świętowanie po raz 7!

  Już w niedzielę 27 maja zapraszamy wszystkie rodziny do uczestnictwa w Święcie Rodziny Krakowskiej. Po raz pierwszy wydarzenie odbędzie się w Parku Jordana. Na kra(...)
 • Targi Pracy i Przedsiębiorczości „Majówka z pracą”

  Prezydent Miasta Krakowa oraz Grodzki Urząd Pracy w Krakowie serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Krakowa i okolic na Targi Pracy i Przedsiębiorczości „Majów(...)
 • Kraków rozmawia o edukacji

  Miasto Kraków przygotowuje propozycję nowej sieci szkół, która ma zacząć obowiązywać od 1 września 2019 r. Do przyjęcia nowej siatki samorząd obligują przepisy wprow(...)
 • Sesja XLIV - 15.05.2018

  Zarząd Rady Dzielnicy serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na XLIV sesję Rady Dzielnicy III Prądnik Czerwony. Sesja odbędzie się 15.05.2018 o godzinie 19.00 (...)
 • Elli - wernisaż w Klubie Muzyki Współczesnej „Malwa”

  Serdecznie zapraszamy na Wernisaż Elżbiety Kolusz pod tytułem „Elli”, który odbędzie się w sobotę 12 maja o godz. 16:30 w Klubie Muzyki Współczesnej „Malwa”. Uzupełn(...)
 • Warsztaty Hand Made dla osób dorosłych: Embossing – druk na gorąco

  Integracyjny Klub Kultury Olsza zaprasza na kolejne warsztaty poświęcone rękodziełu artystycznemu. W tym miesiącu będziemy nagrzewać, stemplować, używać tuszu i pudr(...)
 • Autobus do kariery

  W związku z dużym zainteresowaniem akcją „Autobus do kariery” MPK S.A. w Krakowie organizuje jej kolejną edycję. Od 7 do 11 maja po ulicach Krakowa będzie kursował (...)
 • Przebudowa przepustu na potoku Sudół Dominikański pod ul. Dobrego Pasterza

  Od poniedziałku 7 maja rozpocznie się kolejny etap prac związanych z przebudową przepustu na potoku Sudół Dominikański pod ul. Dobrego Pasterza. Przebudowany przepus(...)

NEWSLETTER

Jeśli chcesz otrzymywać informacje i powiadomienia dotyczące dzielnicy, podaj swój adres e-mail

WYSZUKIWARKA RADNYCH

Wpisz imię, nazwisko lub rejon radnego

SONDA

Czy na terenie Dzielnicy III jest potrzebna strefa płatnego parkowania

Tak
64%
Nie
32%
Nie ma zdania w tym temacie
4%

Głosowanie zakończone – dziękujemy za oddanie głosu.

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Deklaracja dostępności

Rada i Zarząd Dzielnicy III Prądnik Czerwony zobowiązuje się zapewnić dostępność strony www.dzielnica3.krakow.pl zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Niniejsze oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony Rady i Zarządu Dzielnicy III Prądnik Czerwony - www.dzielnica3.krakow.pl.

Data publikacji strony internetowej: 02-11-2016.

Deklaracja Dostępności - Plik PDF