AKTUALNOŚCI

Zajęcia z baletu klasycznego w MDK

...

Paleta zajęć oferowanych w Młodzieżowym Domu Kultury jest bardzo bogata i różnorodna. Każdy młody człowiek znajdzie w niej coś dla siebie i odkryje przestrzeń realizacji swych pasji oraz rozwoju talentów.

Najmłodsi uczestnicy zajęć to trzylatki, które rozpoczynają swą przygodę z „Akademią Dziecięcą Bombolino”. W formie wspólnej zabawy otrzymują wszechstronne wspomaganie rozwoju psychofizycznego i społecznego.

Najstarsi z kolei to studenci odkrywający tajniki sztuki teatralnej. Przygotowywane spektakle wystawiają pod szyldem „Teatru Między Wierszami”.

Oferta edukacji kulturalnej to reprezentacja sztandarowych form aktywności artystycznej: od malarstwa i rysunku przez fotografię, śpiew i taniec po aktorstwo i grę na instrumentach. Wszystko to na wielu poziomach wtajemniczenia, począwszy od pierwszych prób po artystyczną biegłość.

Teoria sztuk plastycznych i analiza dzieła artystycznego to domena zajęć z historii sztuki.

Uczestnicy zajęć artystycznych mają wiele możliwości prezentacji swego dorobku. Regularnie odbywają się wystawy plastyczne, pokazy i prezentacje innych dyscyplin artystycznych. Młodzież z powodzeniem uczestniczy w konkursach i przeglądach o zasięgu ogólnopolskim.

MDK wykazuje także szczególną troskę o poziom kultury fizycznej i oferuje w tej dziedzinie zajęcia już dla czterolatków. Od lat niezmiennie wysoki poziom prezentują zajęcia gimnastyczne i sekcja tenisa stołowego.

Świat nowoczesnych technologii komputerowych otwiera się przed uczestnikami zajęć informatycznych i prezentuje swe artystyczne oblicze przed uczestnikami zajęć grafiki komputerowej.

Znajomość języków obcych to dzisiaj wymóg czasów. W MDK łączymy profesjonalizm wykładu z atmosferą zabawy by skutecznie uczyć języków: angielskiego i niemieckiego.

Szeroki wachlarz oferty MDK adresowany jest nie tylko do uczestnika indywidualnego ale także dla grup zorganizowanych. Najczęściej są to klasy szkolne, które w formie warsztatowej poznają bliżej tematykę niepełnosprawności, doskonalą zdolności poznawcze, rozwijają kreatywność artystyczną i wiedzę o sztuce.

 • Sesja V - 05.03.2019

  Zarząd Rady Dzielnicy serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na V sesję Rady Dzielnicy III Prądnik Czerwony. Sesja odbędzie się 05.03.2019 o godzinie 18.00 (...)
 • Konkurs „Kraków bez barier”

  Organizowany przez Urząd Miasta Krakowa konkurs „Kraków bez barier” ma na celu promowanie: działań skierowanych na poprawę jakości życia osób z niepełnosprawnością, (...)
 • Konsultacje społeczne Powiatowego Programu Działania na Rzecz Osób Niepełnosprawnych na lata 2019 – 2022

  Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia – Referat ds. Problematyki Osób z Niepełnosprawnościami informuje, że do 28 lutego trwają konsultacje społeczne Powiatowego Pro(...)
 • Konsultacje społeczne regulaminu Budżetu Obywatelskiego

  Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa prowadzi do 1 marca konsultacje społeczne projektu uchwały Rady Miasta Krakowa w sprawie regulaminu budże(...)
 • Dni otwarte SP 128 i XXIII LO w Krakowie

  Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 9 zaprasza na Dni Otwarte • Szkoła Podstawowa z oddziałami integracyjnymi 128! 28 lutego 2019 r. (czwartek) godz. 17.00-19.00 (...)
 • PŁATNE STAŻE Z MOŻLIWOŚCIĄ ZATRUDNIENIA

  Jeśli jesteś osobą niepracującą tj. bezrobotną, bierną zawodowo masz szansę na znalezienie wymarzonego zajęcia. Ruszył nabór do projektu „Aktywni - Efektywni”, stano(...)
 • Bal karnawałowy w MDK

  Młodzieżowy Dom Kultury przy al. 29 Listopada 102 zaprasza dzieci w wieku 5 - 10 lat na bal karnawałowy. Impreza odbędzie się w piątek 22 lutego w godz. 17:30 - 19:0(...)
 • Wernisaż wystawy „przeMieszczanie. Przedmieszczanin”

  Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na wernisaż wystawy „przeMieszczanie. Przedmieszczanin”, który odbędzie się 15 lutego (piątek) o godzinie 17:00 w Domu Zwi(...)
 • Krakowscy przewodnicy mieszkańcom – bezpłatne wycieczki

  Z okazji przypadającego 21 lutego Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego Federacja Stowarzyszeń Przewodnickich w Krakowie zaprasza wszystkich mieszkańców mi(...)
 • Jubileusz 120-lecia MHK - konkurs fotograficzny JESTEM KRAKÓW

  W 2019 roku Muzeum Historyczne Miasta Krakowa dobije sędziwego wieku 120 lat i choć w przypadku instytucji takiej jak Muzeum wydaje się to być zaledwie okres wczesne(...)
 • Nowe tematy „Wiedzieć więcej o...”

  Muzeum Lotnictwa Polskiego zaprasza na dalszy ciąg cyklu sobotnich spotkań, w czasie których zostanie opowiedzianych wiele ciekawych historii związanych z lotnictwem(...)
 • Darmowe dyżury prawne

  Rada Dzielnicy III Prądnik Czerwony zaprasza na darmowe dyżury prawne, które odbywają się w drugi czwartek miesiąca. W czwartek 14 lutego 2019 r. w godz. 14-17 bę(...)

NEWSLETTER

Jeśli chcesz otrzymywać informacje i powiadomienia dotyczące dzielnicy, podaj swój adres e-mail

WYSZUKIWARKA RADNYCH

Wpisz imię, nazwisko lub rejon radnego

SONDA

Czy na terenie Dzielnicy III jest potrzebna strefa płatnego parkowania

Tak
64%
Nie
32%
Nie ma zdania w tym temacie
4%

Głosowanie zakończone – dziękujemy za oddanie głosu.

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Deklaracja dostępności

Rada i Zarząd Dzielnicy III Prądnik Czerwony zobowiązuje się zapewnić dostępność strony www.dzielnica3.krakow.pl zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Niniejsze oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony Rady i Zarządu Dzielnicy III Prądnik Czerwony - www.dzielnica3.krakow.pl.

Data publikacji strony internetowej: 02-11-2016.

Deklaracja Dostępności - Plik PDF