AKTUALNOŚCI

Zgłoś kandydata do Krakowskiego Ambasadora Wielokulturowości 2019

...

Znasz osobę, organizację lub instytucję działającą na rzecz dialogu międzykulturowego? Zgłoś swojego kandydata do konkursu Krakowski Ambasador Wielokulturowości 2019. Tytuł mogą otrzymać osoby, instytucje i organizacje pozarządowe oraz nieformalne grupy, działające na rzecz dialogu międzykulturowego.

Kraków to miasto otwarte i przyjazne. Liczba imigrantów wybierających Kraków jako miejsce do życia od lat systematycznie wzrasta, dlatego ważną rolę w funkcjonowaniu miasta odgrywają osoby i instytucje zaangażowane w dialog międzykulturowy. W Krakowie mamy coraz więcej osób przybywających z innych środowisk kulturowych. W tym dialogu niezwykle ważni są pośrednicy – osoby i organizacje zaangażowane w autentyczny dialog wielokulturowy. Zachęcamy do zgłaszania osób i instytucji, których działalność można wyróżnić i nagrodzić tytułami Krakowskich Ambasadorów.

Do wtorku 10 marca można zgłaszać kandydatury osób i instytucji, które za działania zrealizowane w ubiegłym roku powinny zostać uhonorowane tytułami Krakowskich Ambasadorów Wielokulturowości 2019. Na tytuł mają szansę osoby i organizacje szczególnie zasłużone dla promowania zróżnicowania kulturowego, etnicznego, wyznaniowego oraz integracji mieszkańców Krakowa i środowisk cudzoziemców. Tytuł Krakowskiego Ambasadora Wielokulturowości jest przyznawany w dwóch kategoriach – w konkursie wyróżnione mogą zostać zarówno organizacje pozarządowe, instytucje, firmy i grupy nieformalne, jak też osoby indywidualne.

Zgłoszenia można składać w formie elektronicznej – skan podpisanego wniosku należy przesłać na adres: otwarty@um.krakow.pl lub osobiście – formularz zgłoszeniowy można złożyć w Wydziale Polityki Społecznej i Zdrowia UMK przy ul. Dekerta 24. Kandydatury rozpatrzy Kapituła Wielokulturowości, powołana przez prezydenta miasta, a zwycięzców poznamy w maju podczas uroczystej gali. Przy wyborze kandydatur do tytułu Kapituła Wielokulturowości uwzględni zakres, różnorodność, innowacyjność oraz efekty działań realizowanych na rzecz dialogu międzykulturowego w Krakowie.

Nagroda przyznawana Krakowskim Ambasadorom Wielokulturowości wpisuje się w realizowany w Krakowie od 2016 roku Program Otwarty Kraków skupiony na polityce otwartości Krakowa na przedstawicieli mniejszości narodowych, etnicznych i cudzoziemców. Program wspiera budowanie wśród mieszkańców poczucia solidarności i szerzenie wiedzy na temat kultury i obyczajów innych narodowości.

Pierwsza edycja konkursu, zorganizowana w 2019 roku, cieszyła się dużą popularnością. Zgłoszono 41 kandydatur do tytułu, spośród których zostało wybranych czterech Krakowskich Ambasadorów Wielokulturowości 2018. W kategorii osób indywidualnych doceniono działania Urszuli Majcher-Legawiec, prezes Fundacji Wspierania Kultury i Języka Polskiego, organizującej inicjatywy wspierające proces integracji oraz konferencje poświęcone problematyce wielokulturowości w polskiej szkole. Tytułem Krakowskiego Ambasadora Wielokulturowości 2018 uhonorowana została także Olha Menko – redaktor naczelna portalu informacyjnego dla Ukraińców. Szczegółowe informacje o konkursie oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronach:

http://otwarty.krakow.pl/program/231833,artykul,krakowski_ambasador_wielokulturowosci.html • https://otwarty.krakow.pl/aktualnosci/237137,1992,komunikat,zglos_kandydata_do_krakowskiego_ambasadora_wielokulturowosci_2019_.html

 • Zostań w domu z KFK

  Krakowskie Forum Kultury, a właściwie obecnie Krakowskie Forum Kultury Domowej, przygotowało dla swoich odbiorców wiele atrakcji w przestrzeni on-line na czas, w któ(...)
 • Wytrzymajmy najbliższe tygodnie w dyscyplinie – apel Prezydenta Miasta Krakowa

  Szanowni Państwo! Puste ulice Krakowa są dla mnie, a jestem przekonany, że i dla Państwa również, niepokojące. Ale jednocześnie stanowią dowód, że poważnie podcho(...)
 • Place zabaw, siłownie oraz boiska zamknięte

  Zarząd Zieleni Miejskiej zdecydował o zamknięciu do odwołania wszystkich ogrodzonych placów zabaw, siłowni oraz boisk na terenach zielonych w Krakowie. Wszystko w c(...)
 • Pomoc dla seniorów, samotnych i osób z niepełnosprawnościami

  Wolontariusze współpracujący z miastem pomogą samotnym, seniorom i osobom z niepełnosprawnościami zrobić zakupy, wyprowadzić psa, czy też załatwić sprawy, które wym(...)
 • List Prezydenta Miasta Krakowa do przedsiębiorców

  Szanowni Państwo! Tak jak przypuszczaliśmy, obecna sytuacja jest bardzo ciężka dla wszystkich przedsiębiorców. Nie tylko dla branży turystycznej, ale też właścici(...)
 • Kolejne zmiany w komunikacji miejskiej od poniedziałku 23 marca

  W związku z utrzymywaniem się zagrożenia i wprowadzeniem stanu epidemii, a w konsekwencji znacznie zmniejszonymi potrzebami przewozowymi, od poniedziałku 23 marca zo(...)
 • MOPS dostarczy zakupy seniorom

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej uruchamia usługę „Zakupy dla seniora” adresowaną do mieszkańców Krakowa w wieku powyżej 60. roku życia, którzy zamieszkują samotni(...)
 • Bezpłatna 24-godzinna pomoc psychologiczna w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Krakowie

  Trwająca sytuacja zagrożenia epidemicznego jest dla wielu przeżyciem trudnym, wywołującym stres lub stany depresyjno-lękowe. Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Krakowi(...)
 • Funkcjonowanie Urzędu Miasta Krakowa i Urzędu Stanu Cywilnego

  Od poniedziałku 16 marca budynki Urzędu Miasta Krakowa są dostępne wyłącznie dla pracowników. Wszelkie dokumenty i wnioski można złożyć tylko elektronicznie lub w 13(...)
 • Zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej od środy 18 marca

  W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce i zdecydowanie mniejszym zapotrzebowaniem na przewozy, zostaną wprowadzone kolejne zmiany w funkcjo(...)
 • Ogłoszenie Sesja XVII - Odwołana

  Szanowni Państwo, mając na względzie obecną sytuacje dotyczącą rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz Państwa bezpieczeństwo informujmy, iż zaplanowana na dzień(...)
 • Apel Prezydenta Miasta Krakowa do mieszkańców

  Szanowni Państwo, Dziś już wiemy, że przez najbliższe dni i tygodnie będziemy musieli zachować szczególną dbałość o nasze zdrowie. Premier zdecydował o zamknięciu u(...)
 • Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

  W związku z ryzykiem epidemiologicznym, a w konsekwencji zmniejszonym zapotrzebowaniem na przewozy, od poniedziałku 16 marca Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie(...)
 • Sesja XVII - 17.03.2020

  Zarząd Rady Dzielnicy serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na XVII sesję Rady Dzielnicy III Prądnik Czerwony. Sesja odbędzie się 17 marca 2020 r. o godz.18.0(...)
 • Ogłoszenie

  Szanowni Państwo, mając na względzie obecną sytuacje dotyczącą rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz Państwa bezpieczeństwo informuję, iż od dnia dzisiejszego (...)
 • Infolinia w sprawie koronawirusa

  800 190 590 – to numer bezpłatnej Telefonicznej Informacji Pacjenta, która przez całą dobę udziela informacji o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronaw(...)
 • 24. Cyrkowa Sobota

  Wiosenny cyrk - ach to Ty! Wszystko budzi się z zimowego snu, budzimy i my! Koniec spania godzinkę dłużej, nakładania kołdry na głowę, narzekania na zimową chandrę!(...)
 • Darmowe porady prawne

  Rada Dzielnicy III Prądnik Czerwony zaprasza Mieszkańców na darmowe porady prawne, które prowadzi w czwartki Kancelaria Radcy Prawnego Agnieszka Rembiesa mieszcząca (...)
 • 8 marca Dzień Kobiet

  Rada i Zarząd Dzielnicy III Prądnik Czerwony życzy wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet!
 • Zajęcia samoobrony

  "Słaba płeć" niekoniecznie - zajęcia samoobrony
 • Kraków przygotowany na koronawirusa

  Zespół Zarządzania Kryzysowego Miasta Krakowa informuje, że procedura na wypadek wystąpienia przypadków zachorowań jest przygotowana oraz dobrze znana wszystkim służ(...)
 • Klub Rodziców – CYRKOMOTORYKA

  Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta na os. Dywizjonu 303 nr 1 zaprasza na „Cyrkomotorykę” – zajęcia w ramach Klubu Rodziców dla rodziców z dziećmi w wieku od 3(...)
 • VI Krakowski Tydzień Zawodowców

  Rozpoczął się VI Krakowski Tydzień Zawodowców .Do 6 marca samorządowe szkoły techniczne i branżowe prezentują uczniom szkół podstawowych swoją ofertę edukacyjną. Wsz(...)
 • Spotkanie z Policją

  Serdecznie zapraszamy Państwa na pierwsze z trzech spotkań poświęconym oszustw metodami „na wnuczka” i „na policjanta”

NEWSLETTER

Jeśli chcesz otrzymywać informacje i powiadomienia dotyczące dzielnicy, podaj swój adres e-mail

WYSZUKIWARKA RADNYCH

Wpisz imię, nazwisko lub rejon radnego

SONDA

Czy na terenie Dzielnicy III jest potrzebna strefa płatnego parkowania

Tak
64%
Nie
32%
Nie ma zdania w tym temacie
4%

Głosowanie zakończone – dziękujemy za oddanie głosu.

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Deklaracja dostępności

Rada i Zarząd Dzielnicy III Prądnik Czerwony zobowiązuje się zapewnić dostępność strony www.dzielnica3.krakow.pl zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Niniejsze oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony Rady i Zarządu Dzielnicy III Prądnik Czerwony - www.dzielnica3.krakow.pl.

Data publikacji strony internetowej: 02-11-2016.

Deklaracja Dostępności - Plik PDF