AKTUALNOŚCI

„Zimopsoty” czyli półkolonia w Młodzieżowym Domu Kultury

...

„Zimopsoty” czyli półkolonia w Młodzieżowym Domu Kultury al. 29 Listopada 102 w Krakowie 30 stycznia – 10 lutego 2017

Zapraszamy wszystkie dzieci ze szkół podstawowych pozostające w okresie ferii w Krakowie do włączenia się w zabawę „Zimopsoty”. Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.30 - 15.30 w budynku Gimnazjum nr 9 przy ul. Kazimierza Odnowiciela 2. „Zimopsoty” to ciekawe pomysły na aktywne i twórcze spędzenie ferii. Uczestnicy przekonają się, że zima w mieście może być kolorowa, wesoła i pełna atrakcji.

Odpłatność na pokrycie kosztów biletów wstępu, poczęstunku i materiałów – 25 zł za tydzień. Młodzież powyżej 15 roku życia zapraszamy na warsztaty plastyczno – teatralno – taneczne „Rozmowa sztuką”. Pokrycie kosztów materiałów – 20 zł.

Warsztaty dla grup zorganizowanych „Ułańska fantazja” – 3 zł od uczestnika Wycieczki autokarowe odbywają się we czwartki za dodatkową odpłatnością. Szczegóły w Regulaminie „Półkolonii w MDK” na stronie www.mdkna102.krakow.pl

PROGRAM:
„ZIMOPSOTY” 30 stycznia 2017 roku „Poniedziałek w MDK” – integracja uczestników podczas turniejów, gier, rywalizacja sportowa, zabawy plastyczne, quizy i zagadki. 31 stycznia 2017 roku „Ułańska fantazja” – poznanie tradycji ułańskich w historii, piosenkach, sztuce, umundurowaniu.
1 luty 2017 roku „Na wielkiej arenie” – zwiedzanie Tauron Areny – konstrukcja, duże wydarzenia, sprzęt, quizy i konkursy o wydarzeniach kulturalnych w mieście.

2 luty 2017 roku „Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce – interaktywny spacer po kopalni „Od kopacza do górnika”.

3 luty 2017 roku „W starym kinie” – historia kina, wizyta w Kinie Mikro – zwiedzanie, pokaz.

6 luty 2017 roku „Poniedziałek w MDK” – integracja uczestników podczas zabaw cyrkowych, plastycznych sprawnościowych, quizy i zagadki.

7 luty 2017 roku „Na planszy” – odkrywanie uroku tradycyjnych gier planszowych w Artetece podczas spotkania „Co poza Minecraftem? Warsztaty gier tradycyjnych”

8 luty 2017 roku „Na straży bezpieczeństwa” – przypomnienie zasad bezpieczeństwa, projektowanie nowych znaków, spotkanie ze Strażą Miejską

9 luty 2017 roku „Wycieczka do Ekologicznej Spalarni Odpadów –spacer ścieżką edukacyjną, poznanie procesu termicznego przekształcania odpadów

10 luty 2017 roku „Mole książkowe” – spotkanie przy „Szafie pełnej książek” – wspólne czytanie, konkursy wiedzowe o literaturze, wizyta w Bibliotece przy ul Dobrego Pasterza – poznanie pracy bibliotekarza, działania katalogu.

Warsztaty dla grup zorganizowanych „Ułańska fantazja”. Interaktywne spotkanie przybliżające historię ułanów w Polsce: umundurowanie tej formacji w okresie Księstwa Warszawskiego wraz z kolorystyką pułków oraz jej uzbrojeniem, piosenka „Hej, hej ułani”, prace Juliusza i Wojciecha Kossaków. Uczestnicy biorą udział w zainscenizowanej szarży, odkrywają znaczenie pojęcia „ułańska fantazja”.

30 stycznia – 3 lutego 2017 Warsztaty taneczno – teatralno – plastyczne „Rozmowa sztuką” Przybliżenie młodzieży podstawowych elementów pracy teatralnej połączonej z elementami plastyki, ruchu i tańca, wskazanie na różnorodność technik plastycznych w pracy nad scenografią, rekwizytem i kostiumem spektaklu.

 • Wspieraj Psiaka i Kociaka

  Zapraszamy do udziału w akcji "Wspieraj Psiaka i Kociaka" na rzecz Schroniska dla bezdomnych zwierząt. Inicjatorem i organizatorem akcji jest młodzież Programu Aktyw(...)
 • VII Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Poetyckiej Jacka Kaczmarskiego „Nic się nie kończy prostym tak lub nie”

  Uczniów szkół ponadgimnazjalnych zachęcamy do udziału w VII Konkursie Wiedzy o Życiu i Twórczości Poetyckiej Jacka Kaczmarskiego „Nic się nie kończy prostym tak lub (...)
 • Ferie zimowe w Bibliotece Kraków nie tylko z książką!

  Działająca od stycznia tego roku BIBLIOTEKA KRAKÓW, powstała w wyniku połączenia czterech dotychczasowych sieci bibliotek miejskich, na ferie zimowe przygotowała bog(...)
 • Ferie z MHK

  Zbliżające się wielkimi krokami ferie zimowe to doskonały moment, aby w twórczy, aktywny i przyjemny sposób spędzić ten wyjątkowy czas. Muzeum Historyczne Miasta Kra(...)
 • AKtywne ferie - półkolonie w Muzeum AK

  Zapraszamy miłośników przygód w wieku od 7 do 13 lat do udziału w kolejnej edycji półkolonii w Muzeum Armii Krajowej. Tematem przewodnim będzie działalność Polskiego(...)
 • Ferie w Muzeum Lotnictwa Polskiego

  Jeśli nie masz jeszcze pomysłu jak zorganizować czas Twojego dziecka w czasie ferii zimowych to serdecznie zapraszamy do Muzeum Lotnictwa Polskiego. Przygotowaliśmy (...)
 • Kreatywnie i sportowo czyli ferie w IKKO

  Rada Dzielnicy III Prądnik Czerwony oraz Integracyjny Klub Kultury „Olsza” zapraszają do spędzenia wspólnie ferii pod hasłem: „Kreatywnie i sportowo baw się z IKKO o(...)
 • Krakowski Klub Seniora Kina PARADOX

  Małopolskie Centrum Edukacji „,MEC”, Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana oraz Kino Studyjne Paradox zapraszają seniorów (60+) do udziału w bezpłatnych projekcjach (...)
 • Sesja XXVIII - 23.01.2017

  Zarząd Rady Dzielnicy serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na XXVIII sesję Rady Dzielnicy III Prądnik Czerwony. Sesja odbędzie się 23.01.2017 o godzinie 18.00 (...)
 • Aktywni Pokoleniowo II

  Centrum Kultury Calasanz Kraków - Olsza ogłasza nabór uczestników do projektu Aktywni Pokoleniowo II
 • Zajęcia dla dzieci w PAL „Na Olszy”

  Program Aktywności Lokalnej „Na Olszy” zapraszamy na zajęcia dla dzieci ze szkół podstawowych prowadzone we współpracy z Filią nr 7 Biblioteki Kraków, które odbęd(...)
 • Konsultacje w sprawie zasad sprzedaży napojów alkoholowych w tym liczby punktów sprzedaży

  W dniu 7 grudnia 2016 r. Rada Miasta Krakowa podjęła uchwałę nr LIX/1301/16 w sprawie przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami Gminy Miejskiej Kraków, Radami i (...)
 • Bezpłatne zajęcia z Języka Angielskiego

  Program Aktywności Lokalnej Ugorek zaprasza na bezpłatne zajęcia z Języka Angielskiego od podstawa Zajęcia w piątki od 13.01.2017 r. godz. 10.00-11.00 ZAPRASZA(...)
 • Darmowe Dyżury Prawne

  Rada Dzielnicy III Prądnik Czerwony zaprasza na darmowe dyżury prawne, które odbywają się w drugą i trzecią środę miesiąca. W środę 11 stycznia 2017 r. w godzinach(...)
 • Sesja XXVII - 13.12.2016

  Zarząd Rady Dzielnicy serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na XXVII sesję Rady Dzielnicy III Prądnik Czerwony. Sesja odbędzie się 17.01.2017 o godzinie 18.00 (...)
 • Apel do hodowców drobiu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Głównego Lekarza Weterynarii

  Szanowni Państwo! Wirus wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), podtypu H5N8 – nie jest groźny dla ludzi, ale jest bardzo szkodliwy dla gospodarki i niebezpieczny dla (...)
 • Biuletyn 05/2016 - Grudzień

  Zapraszamy do zapoznania się z nowym numerem biuletynu Dzielnicy III Prądnik Czerwony. W numerze m.in. Henryk Redkiewicz - Drugi Festiwal Małych Form Teatralnych(...)

NEWSLETTER

Jeśli chcesz otrzymywać informacje i powiadomienia dotyczące dzielnicy, podaj swój adres e-mail

WYSZUKIWARKA RADNYCH

Wpisz imię, nazwisko lub rejon radnego

SONDA

Czy na terenie Dzielnicy III jest potrzebna strefa płatnego parkowania

Tak
64%
Nie
32%
Nie ma zdania w tym temacie
4%

Głosowanie zakończone – dziękujemy za oddanie głosu.

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Deklaracja dostępności

Rada i Zarząd Dzielnicy III Prądnik Czerwony zobowiązuje się zapewnić dostępność strony www.dzielnica3.krakow.pl zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Niniejsze oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony Rady i Zarządu Dzielnicy III Prądnik Czerwony - www.dzielnica3.krakow.pl.

Data publikacji strony internetowej: 02-11-2016.

Deklaracja Dostępności - Plik PDF