AKTUALNOŚCI

Święto Dzielnicy III Prądnik Czerwony

...

Rada i Zarząd Dzielnicy III Prądnik Czerwony serdecznie zapraszają na Festyn Rodzinny „Święto Dzielnicy III Prądnik Czerwony”, który odbędzie się w sobotę 28 września 2019 r. w godz. 14:00 – 20:00 na stadionie KS Wieczysta Kraków przy ul. Chałupnika 16. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Dominik Jaśkowiec.

Na uczestników imprezy czeka szereg różnorodnych atrakcji dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Najmłodszych mieszkańców naszej Dzielnicy zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych atrakcji dmuchanych oraz wzięcia udziału w animacjach, konkursach i zabawach przygotowanych przez lokalne instytucje z Olszy, Prądnika Czerwonego oraz Rakowic. Miłośników sportu zapraszamy do kibicowania dzieciom i młodzieży biorącym udział w zawodach piłkarskich oraz obejrzenia pokazów karate Klubu Mistrzostwa Karate Kyokushin oraz Krakowski Klub Karate Tradycyjnego. Pasjonatów służb mundurowych zainteresują konkursy i pokazy sprzętowe oraz sprawnościowe Straży Miejskiej, Policji, Straży Pożarnej. W programie imprezy przygotowano również pokaz szybowca Aeroklubu Krakowskiego, Festiwal Gier Logicznych, prezentacje fryzjerskie, Ambasadę Budżetu Obywatelskiego oraz występy, atrakcje i stoiska lokalnych instytucji z terenu Dzielnicy III Prądnik Czerwony.

Oficjalne rozpoczęcie festynu nastąpi o godz. 14:00. Następnie na scenie plenerowej zaprezentują się dzieci i młodzież z placówek edukacyjno-kulturalnych funkcjonujących na terenie Dzielnicy III Prądnik Czerwony. Po występach artystycznych rozpoczną się pokazy sztuk walki i gimnastyki sportowej. Wieczorem scenę przejmą we władanie zaproszone zespoły muzyczne. Jako pierwsza wystąpi znana nam z poprzednich lat lokalna grupa „Ostatni w Raju”, której członkowie są w większości mieszkańcami naszej Dzielnicy. Powstały w 2013 r. zespół cechuje dynamizm, rozmach, zapał oraz temperament, który uwidacznia się w wykonywanych przez niego utworach muzyki pop, rock i indie. Następnie na scenie pojawi się gwiazda wieczoru, którą będzie grupa „Latające Talerze”. Powstały w 2000 r. zespół w przeszłości również gościł na naszej imprezie. Grupa określana jest jako prawdopodobnie najbardziej rockowy zespół coverowy w Polsce. Cechuje ją pozytywna energia, różnorodny repertuar i oparty na (nieco absurdalnym) humorze, świetny kontakt z publicznością. Podczas występu usłyszymy utwory Republiki, Coldplay, Depeche Mode. Blur, Boney M., The Monkees, Santany, Eurythmics, A-Ha, i Pet Shop Boys. Imprezę po raz pierwszy w histoii zakończy pokaz laserowy.

Wejście na stadion KS Wieczysta Kraków będzie możliwe od strony ul. Kazimierza Chałupnika i ul. Janusza Meissnera oraz z terenu parafii Matki Bożej Ostrobramskiej przy ul. Meissnera 20 (wejście na stadion znajduje się między kościołem a Szkołą Podstawową nr 45 Sióstr Pijarek). Osoby przyjeżdżające samochodami na nasz festyn informujemy, iż nie będzie możliwości pozostawienia pojazdu na parkingu przy budynku KS Wieczysta przy ul. Kazimierza Chałupnika 16. Parking będzie dostępny wyłącznie dla pracowników i klientów firm znajdujących się na terenie klubu sportowego oraz instytucji prezentujących się podczas święta. Za powstałe utrudnienia przepraszamy. Jednocześnie informujemy, iż mogą Państwo pozostawić swoje pojazdy w zatokach parkingowych przy ul. Kazimierza Chałupnika oraz na parkingu przed kościołem Matki Bożej Ostrobramskiej przy ul. Meissnera 20.

Organizator:
• Rada i Zarząd Dzielnicy III Prądnik Czerwony

Współorganizatorzy:
• Młodzieżowy Dom Kultury - al. 29 Listopada 102 w Krakowie
• Klub Sportowy Wieczysta Kraków

Partnerzy strategiczni:
• Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Sp. z o.o.
• Spółdzielnia Mieszkaniowa „Ugorek”
• Spółdzielnia Mieszkaniowa „Centrum”
• Spółdzielnia Mieszkaniowa „Prądnik Czerwony”

Patroni medialni:
• Biuletyn Rady Dzielnicy III Miasta Krakowa
• CowKrakowie.pl
• Dzielnica 3 Prądnik Czerwony
• Magiczny Kraków
• mtv24

 • Zajrzyj do Huty

  Od 11 lat Muzeum Krakowa wraz z zaprzyjaźnionymi nowohuckimi instytucjami zaprasza mieszkańców dzielnicy, całego Krakowa i turystów do poznawania nowohuckiej histori(...)
 • Dni Transportu w Krakowie

  Już w najbliższą sobotę 21 września odbędą się Dni Transportu w Krakowie. Na wszystkich gości będą czekać wyjątkowe atrakcje związane z transportem publicznym. Uczes(...)
 • Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

  Kraków po raz 20. bierze udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu i 17. raz z rzędu uczestniczy w Europejskim Dniu bez Samochodu. Kampania potrwa do (...)
 • BIULETYN WYDANIE 02/2019

  Zarząd i Rada Dzielnicy III serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców do lektury nowego numeru Biuletynu Biuletyn Wersja PDF > (...)
 • Uwaga, konkurs! Poznaj patrona swojej ulicy

  W Krakowie jest prawie 3 tys. nazw ulic, alei, placów, skwerów, osiedli i obiektów inżynieryjnych. Nazwy mniej więcej 2/3 z nich honorują osoby lub ważne wydarzenia.(...)
 • Uniwersytet Trzeciego Wieku „Akademia Prądnicki Senior” zaprasza

  Uniwersytet Trzeciego Wieku „Akademia Prądnicki Senior” zaprasza na: - ciekawe wykłady profesorów wyższych uczelni krakowskich, lekarzy, znanych i ciekawych ludzi; (...)
 • Płatne staże z możliwością zatrudnienia

  Jeśli jesteś osobą niepracującą tj. bezrobotną, bierną zawodowo masz szansę na znalezienie wymarzonego zajęcia. Ruszył nabór do projektu „Aktywni - Efektywni”, stano(...)
 • Akcja Eksploracja

  Akcja Eksploracja to jesienny cykl wydarzeń, podczas których odkrywamy miejsca i historie związane z dziedzictwem kulturowym Krakowa i okolic. Małopolski Instytut Ku(...)
 • Sesja XI - 17.09.2019

  Zarząd Rady Dzielnicy serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na XI sesję Rady Dzielnicy III Prądnik Czerwony. Sesja odbędzie się 17.09.2019 o godzinie 18.00 przy(...)
 • Europejskie Dni Dziedzictwa

  Europejskie Dni Dziedzictwa – wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie zabytków. W projekcie uczestniczą wszystkie państwa czło(...)
 • Konkurs Małopolski Lider Przedsiębiorczości Społecznej 2019

  Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie rozpoczyna nabór w Konkursie Małopolski Lider Przedsiębiorczości Społecznej 2019 r. To już IX edycja tego cykliczne(...)
 • Dzięki Tobie! Wolontariusze Paczki i Akademii poszukiwani

  „Dzięki Tobie!” to hasło przewodnie kampanii, która zachęca do wstępowania w szeregi wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości – jednych z największych(...)

NEWSLETTER

Jeśli chcesz otrzymywać informacje i powiadomienia dotyczące dzielnicy, podaj swój adres e-mail

WYSZUKIWARKA RADNYCH

Wpisz imię, nazwisko lub rejon radnego

SONDA

Czy na terenie Dzielnicy III jest potrzebna strefa płatnego parkowania

Tak
64%
Nie
32%
Nie ma zdania w tym temacie
4%

Głosowanie zakończone – dziękujemy za oddanie głosu.

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Deklaracja dostępności

Rada i Zarząd Dzielnicy III Prądnik Czerwony zobowiązuje się zapewnić dostępność strony www.dzielnica3.krakow.pl zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Niniejsze oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony Rady i Zarządu Dzielnicy III Prądnik Czerwony - www.dzielnica3.krakow.pl.

Data publikacji strony internetowej: 02-11-2016.

Deklaracja Dostępności - Plik PDF