AKTUALNOŚCI

Drugie życie roślin

...

Jak upiększyć swoje otoczeni – akcja „Drugie życie roślin”

W Śródmieściu, ale trochę z dala od wielkomiejskiego ruchu, przy ul. Ułanów 9, znajduje się Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji. Wokół budynku, przyciągającego wzrok swoją oryginalną elewacją, rozciągają się wspaniale utrzymane tereny zieleni, kojarzące się bardziej z parkiem niż z otoczeniem placówki oświatowej. Zawdzięczamy je przede wszystkim naszym uczniom kształcącym się w zawodzie technik architektury krajobrazu oraz technik ogrodnik, którzy wiedzę zdobytą podczas zajęć teoretycznych wykorzystują w trakcie zajęć praktycznych prowadzonych na terenach przyległych do Szkoły.

Zawód ogrodnik nie należy dziś do bardzo popularnych, być może dlatego, że wiele osób uważa, iż specjalistyczne przygotowanie teoretyczne nie jest potrzebne, aby założyć wokół domu trawnik, na którym można rozłożyć leżak, czy zagospodarować balkon, aby różnił się od innych. Są jednak i takie osoby, które chciałyby upiększyć swoje otoczenie, ale nie wiedzą, jak to zrobić, lub takie – które nie są w pełni zadowolone ze swoich dotychczasowych dokonań. Dla tych osób, uczniowie kształcący się w zawodzie technik ogrodnik oraz technik architektury krajobrazu oraz ich pedagodzy zorganizowali akcję „Drugie życie roślin”, nad którą patronat objęła Rada Dzielnicy III.

Zapraszamy do naszej szkoły 27.04.2022, 18.05.2022 oraz 25.05 2022 (od godziny 12.00 do 14.00). Nauczyciele przedmiotów zawodowych oraz uczniowie kształcący się w zawodzie technik ogrodnik oraz technik architektury krajobrazu powiedzą, co dolega roślinom,zaproponują aranżacje balkonowe, pokażą, jak sadzić rośliny w skrzynkach balkonowych lub donicach, udzielą odpowiedzi na wszelkiego typu pytania.

Osoby, które odwiedzą naszą szkołę będą mieć okazję nie tylko wzbogacić swoją wiedzę o wiadomości z zakresu ogrodnictwa i architektury krajobrazu. Będą mogły również poznać szkołę, która od lat w środowisku kojarzona jest przede wszystkim jako „Meliorek”, a obecnie kształci aż w sześciu zawodach na poziomie technikum, oprócz dwóch wspomnianych powyżej, także w zawodach: technik reklamy, technik usług fryzjerskich, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz technik inżynierii środowiska i melioracji, a także, na poziomie szkoły branżowej w zawodzie fryzjer.

 • Targi Pracy i Przedsiębiorczości "Majówka z pracą"

  Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski oraz Dyrektor Grodzkiego Urzędu Pracy w Krakowie serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Krakowa i okolic na Targi Pr(...)
 • Budżet Obywatelski - Nie zwlekaj! Złóż projekt #BO warto

  Budżet Obywatelski - Nie zwlekaj! Złóż projekt #BO warto Jeśli masz pomysł na zmiany w Twoim najbliższym otoczeniu to budżet obywatelski jest dla Ciebie. To już ost(...)
 • Szkoła Miejskich Ogrodników

  Szkoła Miejskich Ogrodników     Wszystkich, w których drzemie ogrodnicza pasja i zamiłowanie do zieleni, zachęcamy do udziału w bezpłatnych warsztatach w ramach Szko(...)
 • Międzynarodowy Dzień Ziemi 2022

  Międzynarodowy Dzień Ziemi 2022     Zastanawiasz się, jak możesz zadbać o planetę? Chcesz wziąć udział w sprzątaniu Ziemi? Chętnie uczestniczysz w wydarzeniach o cha(...)
 • Telefony dla seniorów

  Przekazujemy Wam elektroniczną wersję ulotki informacyjnej z najważniejszymi dla seniorów telefonami i adresami. Rozpowszechniajcie ją wśród osób starszych w waszym (...)
 • Oświadczenie

  Oświadczenie   W związku ze skandalicznymi wpisami w mediach społecznościowych Pana Arkadiusza Potyki pragnę wyrazić ubolewanie w związku z zaistniałą sytuac(...)
 • Dofinansowanie do szkoleń dla osób pracujących

  Umiejętności cyfrowe i językowe to jeden z podstawowych wymogów stawianych przy rekrutacji przez wielu pracodawców. Rozwój oprogramowania daje nowe możliwości, ułatw(...)
 • Konkurs „Śladem krakowskiego Klimatologa”

  Konkurs „Śladem krakowskiego Klimatologa” organizowany przez jednostkę miejską Klimat-Energia-Gospodarka Wodna ma zainspirować kadrę pedagogiczną do wprowadzenia inn(...)
 • Napisz projekt razem z nami!

  Masz pomysł na projekt w Budżecie Obywatelskim, ale potrzebujesz wsparcia w jego realizacji? Chcesz skonsultować się z osobami, które pisały i wygrywały projekty we (...)
 • Wielkanocna pomoc dla Polaków we Lwowie

  Wielkanocna pomoc dla Polaków we Lwowie Trwa świąteczna zbiórka darów dla Polonii we Lwowie. Kosze powoli się zapełniają. Do akcji włączył się również Prezydent Krak(...)
 • Konkurs na najpiękniejsze drzewko Emausowe

  Konkurs na najpiękniejsze drzewko Emausowe Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu na najpiękniejsze drzewko Emausowe W czasach pogańskich szczególn(...)
 • Sesja numer XL

  Zarząd Rady Dzielnicy informuje, że w dniu 12 kwietnia 2022 r. o godz.18.00 przy ul. Naczelnej 12 w Krakowie, odbędzie się XL zwyczajna sesja Rady Dzielnicy III Prąd(...)
 • Pomagamy Ukrainie ze smakiem

  Pomagamy Ukrainie ze smakiem           „Pomagamy Ukrainie ze smakiem” – to nazwa wydarzenia w sobotę, 2 kwietnia w godzinach od 14.00 do 19.00 na Małym Rynku, podcza(...)

NEWSLETTER

Jeśli chcesz otrzymywać informacje i powiadomienia dotyczące dzielnicy, podaj swój adres e-mail

WYSZUKIWARKA RADNYCH

Wpisz imię, nazwisko lub rejon radnego

SONDA

Czy na terenie Dzielnicy III jest potrzebna strefa płatnego parkowania

Tak
64%
Nie
32%
Nie ma zdania w tym temacie
4%

Głosowanie zakończone – dziękujemy za oddanie głosu.

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Deklaracja dostępności

Rada i Zarząd Dzielnicy III Prądnik Czerwony zobowiązuje się zapewnić dostępność strony www.dzielnica3.krakow.pl zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Niniejsze oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony Rady i Zarządu Dzielnicy III Prądnik Czerwony - www.dzielnica3.krakow.pl.

Data publikacji strony internetowej: 02-11-2016.

Deklaracja Dostępności - Plik PDF