II edycja konkursu plastycznego „Zakochaj się w klimacie”

II edycja konkursu plastycznego „Zakochaj się w klimacie”

Konkurs plastyczny „Zakochaj się w klimacie” ma przyczynić się do budowy świadomości dzieci i młodzieży w zakresie problematyki klimatycznej i zmotywowaniu młodych mieszkańców Krakowa do włączenia się w działania proekologiczne.

Konkurs polega na wykonaniu autorskiej pracy plastycznej w formacie A4 prezentującej rozwiązania w zakresie ochrony klimatu na terenach bliskich miejsca zamieszkania uczestnika Konkursu. Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych zlokalizowanych na terenie Krakowa. Laureaci konkursu otrzymają dyplomy, nagrodę rzeczową w postaci dekoracyjnej kropli burzowej – barometru cieczowego, „grę planszową z klimatem” oraz proekologiczne gadżety. Dodatkowo, w późniejszym terminie laureaci otrzymają kalendarz ekologiczny na kolejny rok przedstawiający ilustracje zwycięskich prac.  Ponadto na naszej stronie internetowej  i stronie fanpage Facebook zostanie utworzona galeria nagrodzonych prac.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo w zamieszczonym linku: https://kegw.krakow.pl/aktualnosci/zakochaj-sie-w-klimacie-wez-udzial-w-ii-edycji-popularnego-konkursu-i-zgarnij-krople-fitzroya/8160/

Prace można przesyłać aż do 20 stycznia 2023 r., a rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 14 lutego do godz. 14.00.

Uczestnictwo w konkursie jest całkowicie bezpłatne i nie wiąże się z żadnymi kosztami po stronie Uczestników. W przypadku chęci pozyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z Działem Klimatu KEGW, tel. (12) 32 33 062, (12) 32 33 061, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Dzielnica
Edukacja
Bezpieczeństwo
Budżet Obywatelski
Infrastruktura
Kultura
Tereny zielone
Sport i rekreacja