Odbierz kwiaty za elektroodpady!

Odbierz kwiaty za elektroodpady!

1500 sadzonek kwiatów czeka na mieszkańców Krakowa, którzy postanowią pozbyć się zbędnych elektroodpadów. Zbiórka przedmiotów odbędzie się w najbliższy piątek, 21 kwietnia, od godz. 10.30 do wyczerpania zapasów sadzonek, przed wejściem głównym do TAURON Areny Kraków.

 

Dla mieszkańców Krakowa przygotowano 1500 sadzonek kwiatów. Dodatkowo można będzie otrzymać pamiątkową monetę, wybijaną podczas trwania akcji.

Jakie elektroodpady zbieramy?

Małogabarytowe urządzenia elektryczne, przewody, żarówki, baterie, płyty CD, ładowarki, telefony.

Akcja organizowana przez Urząd Miasta Krakowa i Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania odbędzie się w ramach kampanii „Kraków w dobrym klimacie” oraz „Kraków. Wszechświat możliwości”.

Podczas „Tygodnia w dobrym klimacie” zapraszamy także:

  • 20 kwietnia – na warsztaty tworzenia kosmetyków naturalnych w Krakowskim Centrum Edukacji Klimatycznej. Więcej informacji tutaj.
  • 21 kwietnia o godzinie 10.00 – na uruchomienie licznika wylesiania przed TAURON Areną Kraków
  • 22 kwietnia w godzinach 11.00-17.00 – na wydarzenie plenerowe „Dzień Ziemi” przy Nowohuckim Centrum Kultury
  • 23 kwietnia – na „Rodzinny Rajd w dobrym klimacie”, czyli ekologiczne zawody, w ramach których uczestnicy sprzątają wyznaczony teren i odpowiadają na pytania z tematyki recyklingu, ochrony środowiska i przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Obowiązują zapisy drużyn. Więcej informacji tutaj.

Dzielnica
Edukacja
Bezpieczeństwo
Budżet Obywatelski
Infrastruktura
Kultura
Tereny zielone
Sport i rekreacja