AKTUALNOŚCI

Pierwsze urodziny Velo Huta

...

Sto Lat Velo Huta!

W maju zaczyna się sezon imprez plenerowych, a wśród nich jedna wyjątkowa — rodzinny piknik rowerowy organizowany przez Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta z okazji pierwszych urodzin nowohuckiego szlaku rowerowego Velo Huta. Mali i duzi rowerzyści zapiszcie datę i miejsce wydarzenia: spotykamy się 15 maja o 15:00 nad Zalewem Nowohuckim!

Velo Huta to nowohucki szlak rowerowy opracowany przez Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta w 2021 z okazji 30-lecia działalności tej instytucji kultury. Trasa składa się z dwóch pętli: Małej liczącej 20 km i Dużej, na którą trzeba przygotować nieco lepszą formę, liczącej aż 60 km. Trasa jest idealną propozycją na rodzinne i aktywne spędzenie wolnego czasu oraz odkrywanie mniej znanego oblicza Nowej Huty — prowadzi przez jej ciekawe zaułki, atrakcyjne przyrodniczo i historycznie miejsca, z dala od ruchliwych tras ruchu samochodowego. Na trasie można podglądnąć bocianie gniazdo, zobaczyć Wieżę Eiffla, jeszcze jeden krakowski kopiec, dojechać do nowohuckiej Krainy Wielkich Jezior i truskawkowego zagłębia. Dodatkowo, w niewielkiej odległości od szlaku organizatorzy przygotowali 13 skrytek geocachingowych, czyli elementów gry terenowej dla osób z dostępem do odbiornika GPS. 

Już niedługo - 15 maja nad Zalewem Nowohuckim odbędzie się uroczyste świętowanie pierwszych urodzin trasy. W związku z tym Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zaprasza na rodzinny, rowerowy piknik, który rozpocznie niezwykła rowerowa parada wokół Zalewu z udziałem Orkiestry Na Dużym Rowerze i cyrkowców (m.in. z Klubu 303 Ośrodka Kultury) na wymyślnych rowerach. Podczas pikniku będzie można skorzystać z wielu atrakcji, m.in.: posłuchać koncertu Orkiestry na Dużym Rowerze, zobaczyć pokaz trialowy w wykonaniu zawodników MKS Ochotnica, wziąć udział w konkursie (z nagrodami!) wiedzy o Velo Huta, skorzystać z porad fizjoterapeutów z FizjoHuta, bawić się w rodzinnej strefie drewnianych gier wielkoformatowych, wziąć udział w warsztatach plastycznych dla dzieci, animacjach i konkursach przygotowanych przez Kluby Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, przejechać się nietypowymi rowerami, zaglądnąć do miasteczka rowerowego Straży Miejskiej i dowiedzieć się więcej o przepisach ruchu, zrelaksować się przy muzyce przygotowanej przez nowohuckiego DJ Wake Up, zabrać do domu nową edycję mapy szlaku oraz uzyskać informacje na jego temat.


Organizatorzy zapraszają na wydarzenie dużych i małych rowerzystów. Start imprezy o 15:00.

Organizator: Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta

Partnerzy wydarzenia: Wodociągi Miasta Krakowa, Nowa Huta Przyszłości S.A., Wiatr w Szprychach, MPO Kraków

Patroni medialni: Głos. Tygodnik Nowohucki, Dwutygodnik KRAKOW.PL, Wolne Radio Nowa Huta, Kalendarz Imprez Nowohuckich

Papierową wersję mapy można otrzymać bezpłatnie w Dziale Imprez i Promocji (os. Centrum A 6a) oraz w 13 klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Więcej informacji dotyczących Velo Huta oraz ślad gpx do pobrania, znajduje się na stronie Ośrodka https://krakownh.pl/velohuta 

 • Święto Dzielnicy III Prądnik Czerwony – 4 czerwca 2022 r.

            Rada i Zarząd Dzielnicy III Prądnik Czerwony, Młodzieżowy Dom Kultury – -al. 29 Listopada 102 oraz Klub Sportowy Wieczysta Kraków serdecznie zapraszają na(...)
 • Prezentacja książki „Dzielnice Krakowa ich rola i znaczenie w ustroju samorządowym miasta”

  Prezentacja książki „Dzielnice Krakowa ich rola i znaczenie w ustroju samorządowym miasta”           Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie oraz prezentację m(...)
 • Konsultacje społeczne w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego oraz obszaru rewitalizacji w Mieście Krakowie

  Konsultacje społeczne w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego oraz obszaru rewitalizacji w Mieście Krakowie     Na podstawie art. 6 ust. 1 oraz art. 11 ust. 3 u(...)
 • Sesja nr XLI

  Zarząd Rady Dzielnicy informuje, że w dniu 17 maja 2022 r. o godz.18.00 przy ul. Naczelnej 12 w Krakowie, odbędzie się XLI zwyczajna sesja Rady Dzielnicy III Prądnik(...)
 • Już od najmłodszych lat – z ekologią za pan brat

  „Już od najmłodszych lat – z ekologią za pan brat” Edukacja ekologiczna to bardzo ważna rzecz już od najmłodszych lat. Przedstawiamy, jakie proekologiczne działania (...)

NEWSLETTER

Jeśli chcesz otrzymywać informacje i powiadomienia dotyczące dzielnicy, podaj swój adres e-mail

WYSZUKIWARKA RADNYCH

Wpisz imię, nazwisko lub rejon radnego

SONDA

Czy na terenie Dzielnicy III jest potrzebna strefa płatnego parkowania

Tak
64%
Nie
32%
Nie ma zdania w tym temacie
4%

Głosowanie zakończone – dziękujemy za oddanie głosu.

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Deklaracja dostępności

Rada i Zarząd Dzielnicy III Prądnik Czerwony zobowiązuje się zapewnić dostępność strony www.dzielnica3.krakow.pl zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Niniejsze oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony Rady i Zarządu Dzielnicy III Prądnik Czerwony - www.dzielnica3.krakow.pl.

Data publikacji strony internetowej: 02-11-2016.

Deklaracja Dostępności - Plik PDF