AKTUALNOŚCI

Prezentacja książki „Dzielnice Krakowa ich rola i znaczenie w ustroju samorządowym miasta”

...

Prezentacja książki „Dzielnice Krakowa ich rola i znaczenie w ustroju samorządowym miasta”


          Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie oraz prezentację mojej książki pt. „Dzielnice Krakowa ich rola i znaczenie w ustroju samorządowym miasta” autorstwa dr. Dominika Jaśkowca, radnego Miasta Krakowa oraz Dzielnicy III Prądnik Czerwonego. Spotkanie odbędzie się we wtorek 31 maja o godz. 15:00 w Muzeum Krakowa w Pałacu Krzysztofory (Sala Miedziana) przy Rynku Głównym 35.

          Główny cel badawczym niniejszej monografii stanowi przeprowadzenie szczegółowej analizy ustroju krakowskich dzielnic oraz ich pozycji w strukturze organów samorządowych miasta, począwszy od funkcji opiniodawczej przedstawicieli dzielnic, na roli współdecydentów skończywszy, a także nakreślenie przebiegu procesu kształtowania się ustroju tych jednostek oraz ukazanie czynników i uwarunkowań na niego wpływających. Badane zagadnienie zostało poddane analizie porównawczej w odniesieniu do rozwiązań przyjętych w zakresie funkcjonowania samorządowych jednostek pomocniczych w Polsce i w wybranych krajach Unii Europejskiej.

 • Święto Dzielnicy III Prądnik Czerwony – 4 czerwca 2022 r.

            Rada i Zarząd Dzielnicy III Prądnik Czerwony, Młodzieżowy Dom Kultury – -al. 29 Listopada 102 oraz Klub Sportowy Wieczysta Kraków serdecznie zapraszają na(...)
 • Konsultacje społeczne w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego oraz obszaru rewitalizacji w Mieście Krakowie

  Konsultacje społeczne w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego oraz obszaru rewitalizacji w Mieście Krakowie     Na podstawie art. 6 ust. 1 oraz art. 11 ust. 3 u(...)
 • Sesja nr XLI

  Zarząd Rady Dzielnicy informuje, że w dniu 17 maja 2022 r. o godz.18.00 przy ul. Naczelnej 12 w Krakowie, odbędzie się XLI zwyczajna sesja Rady Dzielnicy III Prądnik(...)
 • Pierwsze urodziny Velo Huta

  Sto Lat Velo Huta! W maju zaczyna się sezon imprez plenerowych, a wśród nich jedna wyjątkowa — rodzinny piknik rowerowy organizowany przez Ośrodek Kultury Kraków-Now(...)
 • Już od najmłodszych lat – z ekologią za pan brat

  „Już od najmłodszych lat – z ekologią za pan brat” Edukacja ekologiczna to bardzo ważna rzecz już od najmłodszych lat. Przedstawiamy, jakie proekologiczne działania (...)

NEWSLETTER

Jeśli chcesz otrzymywać informacje i powiadomienia dotyczące dzielnicy, podaj swój adres e-mail

WYSZUKIWARKA RADNYCH

Wpisz imię, nazwisko lub rejon radnego

SONDA

Czy na terenie Dzielnicy III jest potrzebna strefa płatnego parkowania

Tak
64%
Nie
32%
Nie ma zdania w tym temacie
4%

Głosowanie zakończone – dziękujemy za oddanie głosu.

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Deklaracja dostępności

Rada i Zarząd Dzielnicy III Prądnik Czerwony zobowiązuje się zapewnić dostępność strony www.dzielnica3.krakow.pl zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Niniejsze oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony Rady i Zarządu Dzielnicy III Prądnik Czerwony - www.dzielnica3.krakow.pl.

Data publikacji strony internetowej: 02-11-2016.

Deklaracja Dostępności - Plik PDF