Tak może wyglądać „Zielona Wieczysta”

Tak może wyglądać „Zielona Wieczysta”

W ubiegłym roku dzięki Państwa głosom oddanym w IX edycji Budżetu Obywatelskiego na projekt „Zielona Wieczysta” udało się go zakwalifikować do realizacji. Projekt ten zakłada rewitalizację zieleni osiedlowej na terenie trzech osiedli Wieczystej – przy ul. Tadeusza Kantora, ul. Łąkowej i ul. Pawła Włodkowica.

Ma to nastąpić poprzez usunięcie niepotrzebnego betonu, wytyczenie ścieżek, dosadzenie nowych kwitnących krzewów oraz kwiatów, dostawienie elementów małej architektury – koszy na śmieci, stojaków rowerowych dostawienie poideł dla ptaków i drobnej fauny, tablic informacyjnych o faunie osiedlowej, w tym o wolnożyjących kotach, a także tablic informacyjnych na informacje z Rady Dzielnicy oraz do wieszania ogłoszeń przez mieszkańców. 

Realizacja będzie dwuletnia – w 2023 r. będzie zrealizowany projekt, zaś w 2024 r. nastąpi jego realizacja. Zapraszamy do zapoznania się z koncepcją przygotowaną przez projektantów działających na zlecenie jednostki miejskiej zajmującej się terenami zielonymi, czyli Zarządu Zieleni Miejskiej.

Na spotkaniu z Zarządem Zieleni Miejskiej ustalono, że projekt zostanie skonsultowany z Mieszkańcami, aby zaproponowane zmiany mogły jak najlepiej Państwu służyć. Prosimy o zapoznanie się z projektami, które zostały zamieszczone na stronie Rady Dzielnicy III Prądnik Czerwony: www.dzielnica3.krakow.pl i przekazanie do 6 października 2023 r. Państwa uwag do przedstawionych propozycji na adresy mailowe: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Projekty do pobrania [pdf]:

Zielona Wieczysta - Kantora 
Zielona Wieczysta - Łąkowa
Zielona Wieczysta - Włodkowica

Przy okazji zapraszamy do zapoznania się z tegorocznymi projektami i głosowanie w Budżecie Obywatelskim. 

 

Z poważaniem, 


Piotr Moskała                                                                          Mateusz Drożdż
Przewodniczący                                                                     Członek Zarządu

Rady i Zarządu Dzielnicy III Prądnik Czerwony 

Dzielnica
Edukacja
Bezpieczeństwo
Budżet Obywatelski
Infrastruktura
Kultura
Tereny zielone
Sport i rekreacja