Śladami Twierdzy Kraków w Dzielnicy III i okolicach - spacer nr 2

Śladami Twierdzy Kraków w Dzielnicy III i okolicach - spacer nr 2

Rada i Zarząd Dzielnicy III Prądnik Czerwony, Młodzieżowy Dom Kultury przy ul. 29 Listopada 102 oraz Małopolskie Stowarzyszenie Miłośników Historii „Rawelin” zapraszają na drugi spacer „Śladami Twierdzy Kraków w Dzielnicy III i okolicach”.


Tematem tego spaceru będzie relacja miasto-twierdza. Tereny które w czasach budowania twierdzy były terenami wiejskimi, z nieliczną zabudową, teraz stanowią część miasta. Poszukamy odpowiedzi na pytanie jak wykorzystać dziedzictwo historyczne z korzyścią dla mieszkańców Krakowa. Zobaczymy mocno przeobrażony szaniec V/6, w otoczeniu którego powstał park Reduta. Następnie dojdziemy do fortu Batowice. Najważniejsze elementy fortu będziemy zwiedzać jednak z wyłączeniem części kubaturowych. W części fortu obecnie trwa remont i pewne elementy są obecnie nie dostępne.

Prosimy o zabranie wygodnego, turystycznego obuwia. Trasa będzie częściowo przebiegała nieutwardzonymi drogami. Na trasie znajdą się również schody oraz zejścia i podejścia pod wzniesienia. Zbiórka 29.10.2022 r. (sobota) o godzinie 11:00 przy kawiarni Poview w Parku Reduta (od strony ulicy ks. Mikołaja Kuczkowskiego). Udział w spacerze jest bezpłatny, ale z uwagi na względy organizacyjne konieczna jest rezerwacja miejsca na stronie:
https://www.rawelin.org/rawelin/rezerwacje-zwiedzania/66-spacer-2-batowice/2022-10-29-11-00

 

SPACERY DZIII 2022 spacer nr 2

Dzielnica
Edukacja
Bezpieczeństwo
Budżet Obywatelski
Infrastruktura
Kultura
Tereny zielone
Sport i rekreacja