Festiwal Gier Logicznych - 23.11.2024

Festiwal Gier Logicznych - 23.11.2024

Rada Dzielnicy III Prądnik Czerwony, Młodzieżowy Dom Kultury – al. 29 Listopada 102 oraz Polskie Towarzystwo Kulturalne zapraszają dzieci i młodzież do udziału w FestiwaluGier Logicznych. Impreza odbędzie się w sobotę 23 listopada 2024 r. o godz. 10:00 w budynku Młodzieżowego Domu Kultury przy al. 29 Listopada 100.

Uczestnicy imprezy będą mogli zapoznać się z różnego rodzaju grami, takimi jak: hokej stołowy, Speed Stacks, Pylos Classic, Quarto Classic, Pentago, Abalone Classic, Dobble, które są mniej znane, ale stanowią wspaniałą rozrywkę na rodzinne wieczory bez Internetu. W poznawaniu reguł gier, które wymagają od graczy logicznego myślenia, nieszablonowych rozwiązań, szybkości w podejmowaniu decyzji, koncentracji uwagi i umiejętności manualnych, pomagać będą wolontariusze Polskiego Towarzystwa Kulturalnego. Dla uczestników Festiwalu przygotowano konkursy z nagrodami.

Festiwal Gier Logicznych realizowany jest w ramach kampanii „Kraków stawia na rodzinę”. Powstał on przy okazji działań rewitalizacyjnych krakowskich osiedli Ugorek i Olsza II w Dzielnicy III Prądnik Czerwony. Festiwal uhonorowany został w 2015 r. i 2017 r. „Złotymi Słonecznikami" przyznanymi przez portal CzasDzieci.pl za najlepszą inicjatywę rozwojową dla dzieci w kategorii „Logika”.

GRY LOGICZNE PLAKAT 2024